Mrest neonki(Paracheirodon innesi )

Status
Not open for further replies.

MAGLA

Member
1 April 2007
104
0
16
Paracheirodon innesi ili kako je nama poznata neonka je ribica koja danas krasi mnoge akvarijume. Odgovara joj temperatura od oko 20-22 °C, srednje tvrda voda, blago kisele reakcije (nesto ispod pH 7).

Neonke su ribe koje zive u jatu tako da ih treba kupovati najmanje 6-8 komada

Mrest ove ribice nije tezak.Na dno akvarijuma treba staviti mrezicu I na nju parce javanske mahovine koju treba pricvrstiti za mrezicu (kamenom,zicom…). Predhodno smo par koji zelimo razmnoziti izdvojili (posebno muzjak,a posebno zenka) na nedelju dana.Posle nedelju dana primeticemo da se zenka udebljala sto je znak da ima ikre.Par u mresni akvarijum ubacimo u vecernjim satima a vec ujutro bi se trebao desiti mrest.
Mresni akvarijum nesme biti izlozen direktnim suncevimm zracima,ali netreba da bude u samom mraku.Kada mrest zavrsi muzjaka I zenku vadimo napolje i zamracujemo akvarijum dok mali neproplivaju. Kada proplivaju pocinju dobijati prvu hranu (paramecijum). Paramecijum dajemo svaka dva sata (po jednu kap). Paramecijumom ih hranimo 15 dana a kasnije prelazimo na artemiju. Artemijom hranimo isto 15 dana a onda mozemo preci na serin micropan koji je odlican.


To bi ukratko bilo to,a neko ako ima nesto da ispravi neka to uradi sto pre!!! :mrgreen:
 
Ja ne bih da ispravljam tekst ali bih pitao, kada kreces sa mrestom P. innesi ?

Koliko vidim ti si se bas zahuhtao sa mrescenjem.:)



Nadam se da ce biti novih slika svakog novog mresta kao sto si do sada postavljao ;)
 
Za sada sam ih samo nabavio i hocu da formiram jedan aq samo sa neonkama (crne,kraljevske i redovne). Za sada imam 6 crnih i jednu kraljevsku i nameravam da ih nabavim u sto kracem mogucem roku. Iz bg treba da mi stignu kraljevske u sredu.

Sto se tice mresta malo ce da priceka posto nemam dovoljno prostora ni vremena a uskoro planiram neki godisnji tako da mi nevredi ni pocinjati. Bice sigurno pre septembra posto u septembru krecem u skolu.

Gleda cu da bude sto pre,a imam neke slike koje sam skenirao iz neke knjizice pa cu vam to staviti.
 
Evo tih slika koje sam obecao!
 

Attachments

  • n1.jpg
    n1.jpg
    48.9 KB · Pregleda: 114
  • n2.jpg
    n2.jpg
    50.9 KB · Pregleda: 96
  • n3.jpg
    n3.jpg
    60.5 KB · Pregleda: 94
  • n4.jpg
    n4.jpg
    48.8 KB · Pregleda: 94
Magma, molim te da pises nesto sto si uradio. Mislim da nikome nije potreban ovako ocajan tekst o mrestu neonki koji vodi samo neuspehu u najavi. A slike su iz prastarog casopisa "Akvarijum", jos iz bivse Jugoslavije.
Da si nekada mrestio neonke znao bi da je ovo sto si napisao veoma zalosno. Ne znam za druge, ali ne volim kada se ljudi kite necim sto im ne pripada.
 
Status
Not open for further replies.