Mrest Pseudomugil vrsta

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,488
63
48
Serbia
www.beke.co.nz
Kako smo u poslednje vreme sve cesce u prilici da vidimo i nabavimo Pseudomugil ribe , ja sam priklupljajuci informacije o njima dosao do saznanja da su veoma lake ribe za mrest.

Za P. furcatus potrebno je obezbediti vodu tvrdoce do 10 dH (vise od toga ne odgovara) pH oko 7.5 i T= 25C .
Akvarijum u kojem cemo mrestiti ribe, ne treba da bude posebno velik (30-40 l.) sa obaveznom podlogom od sitnijeg sljunka ili pesak . U takvom akvarijumu potrebno je postaviti javansku mahovinu gde ce zenke poloziti svoju ikru, a u podlogu je pozeljno zasaditi neko nisko sitnolisno bilje gde ce se mljadj skrivati dok se ne izmreste ostali parovi u akvarijumu.
Mrescenje ce se obaviti u ranim jutarnjim casovima i ikra ce biti polozena u javanskoj mahovini . Postoji druga varijanta mrescenja a to je u tresetu nesto slicno kili ribicama ako zelimo da usporimo inkubaciju ikre. Mislim da je za pocetak ova prva varijanta najprihvtljivija za nekoga ko zeli da po prvi put pocne sa mrestom ovih prelepih riba.

Eto, ja sam dosao do nekih osnovnih informacija o mrestu ovih riba a ako neko vec ima prakticna iskustva sa mrestom ,voleo bih da se nadoveze na ovu zapocetu temu.