Mrest zebrica u zajednickom akvarijumu

zevalicans

Member
31 Oktobar 2009
80
0
6
Novi Sad
Izmrestile se zebrice u zajednickom akvarijumu...filter je povukao...sada ih ima oko 20 malih u spoljasnjem staklenom filteru...plivaju..hranim ih artemijom...moje pitanje je kada da ih prebacujem u poseban akvarijum koji sam vec pripremila sa vodom iz zajednickog akvarijuma , sundjer filterom i grejacem bez podloge i biljaka...procenjujem da su stari oko 5-6 dana
 
Vala bas tako a ako bas zelis da ih premestas onda mozes i odma. Problem sa malim ribama je taj sto ih lako ozledis pa je mozda najbolji nacin da koristis neku posudu, neku casu, zahvatis ih zajedno sa vodom pa da ih ni nevadis iz vode.
 
Uspesno prebaceni...kasikom....mucan posao...lagano ih vadila sa sve vodom kad uplivaju u kasiku i onda lagano spustanje u novi akvarijum....
rezultat: 2 sata njakanja...bolovi u ledjima , nervoza....svi malci zivi i zdravi :)
Bojala sam se da ih dugo drzim u filteru zbog prljavstine...neznam koliko bi dugo preziveli
 
Mali update :D
Svi malci živi i zdravi ....hranjeni artemijom pa sera vipan baby...narasli ,, srećni i halavi:bozic:
 
mrest zebrica

zanima me mrest zebrica ja sam krenuo da ih mrestim ali nesto ne ide:| stavio sam zenku u akvarijum od 10l posle 2 dana sam ubacio i muzjaka 1 posto nemam 2? pomesao sam destilovanu i vodu sa cesme ribice sede zaj vec 1 dan i nista se ne desava muzjak se vrti oko zenke ali ona nece da baci ikru pa ako neko moze da mi kaze sta nije u redu i sta bih mogao da jos dodam u aq?stavio sam i mrezicu na dno i mali rasprsivac?ako neko zna vise neka mi kaze?pozz
 
Zameni 30% vode sa svezom, odstojalom i ako imas mogucnosti stavi akvarijum negde pored prozora gde moze da ga obasja jutarnje sunce. Ovo kod mene upali gotovo u 100% slucajeva. Bitno je i da su ribe dovoljno stare i da su polno zrele, sto ces lako videti po zenki ciji bi stomak trebalo da bude pun ikre.
 
Meni su se mrestile u zajednickom akvarijumu i prezivele one koje je filter povukao, ostale verovatno pojedene, a to sa jutarnjim svetlom jeste okidac mresta, meni je akvarijum dobijao ujutro snop svetla i tada se jasno moglo videti kako zenka baca ikru i muzijak oplodi ;)
 
svi pisu o teget belim zebricama, ja imam crvene...moze li mi neko reci kako da razlikujem pol kod ovih zebrica.
 
Sve je jedno koje su boje, razlika između mužjaka i ženke je ista. Tu razliku lako vidiš kada su ribe odrasle. Ženka je znatno deblja od mužjaka a ujedno je i malo veča. Stomak ženke ne dvosmisleno nam odaje tu tajnu :)