Nature 35 litara

Fantom

Member
5 Novembar 2007
212
2
18
Beograd
www.akvarijumart.com
Evo zeleo bih da predstavim jedan jos uvek svez akvarijum od 35 litara. U akvarijumu je posadjen samo Hemianthus callitrichoides Cuba, a od stanovnika nalazi se svega nekoliko Neocardina denticulata i jato Strigata.
Akvarijum je neki kineski SunSun, u kompletu sa postoljem, krovnim filterom i haubom. Kvalitet je po meni los kao i sve kinesko, ali potrebno mi je vase misljenje u vezi onog unutra.
Akvarijum je zamisljen u Japanskom nature stilu, Cuba se je skoro udvostrucila za mesec dana, ali cilj je da prekrije ceo prostor iza lave i ako bude htela da prekrije i lavu, a nadam se da hoce jer je vec pocela da se penje i na nju.
 

Attachments

  • Stregata 1.jpg
    Stregata 1.jpg
    68 KB · Pregleda: 64
  • Akvarijum 1.jpg
    Akvarijum 1.jpg
    92.9 KB · Pregleda: 83
  • Hemianthu callitrichoides Cuba 1.jpg
    Hemianthu callitrichoides Cuba 1.jpg
    92.7 KB · Pregleda: 55
Pa sad nisam siguran da sam u potpunosti ispostovao 3 kamena, pokuso sam, ali mi je falilo jos da bi putic, ili potok, kako kome vise odgovara bio verodostojniji. pozadi ova 3 velika nastavljaju se i 2 sasvim mala, mada uvek mogu da se izvade. Ne patim od toga da moram da ispostujem 3 kamena, meni je vaznije da on izgleda lepse i uverljivije.
E sad ne znam ni koliko se lava uklapa u Iwagumi?!:sorry:
 
jako simpaticno
verujem da ce "Cuba" kad se razraste dati pun sjaj svemu
mene bi radovalo da ne preraste kamenje :mrgreen:
i ja bih mozda pokusala sa Eleocharis acicularis negde u zadnjem planu desne strane ,da malo razdrma simetriju ,ali da je ne poremeti ...ako sma shvacena :mrgreen:
ali lep malisa svakako
 
Pa ja sam razmisljao o Eleoharisu ili Hemianthus mucranthemoidesu, ali opet nekako sam zeleo da bude sto jednostavniji, a sa tom svojom jednostavnoscu da zraci. Ne planiram da pustim Cubu da skroz preraste kamenje, ali bar malo, a opet planiram ako budem imao para da ulozim u neki ozbiljniji akvarijum, znaci planiram da uradim neki akvarijum gde ce mi biti potrebno da cuba prekrije lavu, pa ako ovaj akva ne prodam do tad iskoristio bih lavu sa Cubom iz ovog Akva. A taj akvarijum sto planiram, zeleo bih da sredim i pokusam da izadjem iduce godine na ADA takmicenje. nego iako sam uvoznik i Tropice i Easy life-a iako sve pravim sam, i sve nabavljam po najnizim cenama, nisam siguran ni da bi me 1000 eura zakrpilo. Tako da sve ostaje na ali. Imam originalnu ideju, mislim da se takva akva jos nije pojavio, a originalnost se mnogo ceni, ali i da skupim pare, pitanje je da li cu uspeti da tu svoju ideju sprovedem u delo. Po meni je ono sto sam osmislio izuzetno komplikovano dovesti do kraja. Odoh u off topic u sopstvenoj temi.:sorry:
 
shvatila sma ja da je ovde lepota u jednostavnosti
zato sam i navela vrlo jednostavnu biljku
nisku i jednostavnih listova ...ona bi tek pravila malo kao sto rekoh poremecaj u ravnozezi koja mi deluje trenutno malo vise sterilno
no to je naravno moj ukus i misljenje ,a ti sam radis kako ti se svidja .
a sto se tice novca za jedna dobar AQ za takmicenje ,da verujem da se ne bi provukao ispod poneute cene...skup nam hobi ,to je vec vise puta konstatovano ;)
 
Evo najzad je Boban sredio da mogu da kacim slike, nesto nije bilo u redu. Pa zato evo kako napreduje akvarijum.
 

Attachments

  • Sa strane 1.jpg
    Sa strane 1.jpg
    79.7 KB · Pregleda: 28
  • Bocno 1.jpg
    Bocno 1.jpg
    85.2 KB · Pregleda: 34
  • Akvarijum 2.jpg
    Akvarijum 2.jpg
    75.5 KB · Pregleda: 34
Ako dozvoliš da ti biljke prekriju kamenje .. ništa nisi uradio.
Bolje bi bilo da kultivišeš njen rast tako da biljke 'presecaju' kamen na dva tri dela.
Pod uslovom da biljke uopšte i počnu da prekrivaju kamen.
 
Pa vec su pocele, ali osmislio sam setup, za neki novi akvarijum gde mi je potrebna Cuba na kamenu, pa sam miskio da iskoristim kamen iz ovog, naravno ako sve bude kako treba, a onda da u ovaj ubacim neko novo kamenje.