nedoumica oko stanja kornjace

passage

New Member
24 Septembar 2009
3
0
1
Imam crvenouhu kornjacu staru negde oko godinu i po dana.Zabrinulo me je to sto danas jedva da je davala znake zivota.Provela je dan zatvorenih ociju,opustenih,mlitavih nogu.Meni,koji se prvi put srece sa takvim stanjem, zadelovalo je cak da je uginula.Medjutim,prilikom podizanja,izvodila je spore pokrete glavom i otvarala usta iako i dalje zatvorenih ociju.Spori pokreti ponovili su se i nesto kasnije,ali sem toga je potpuno nepomicna.Da li to znaci mozda da zapada u hibernaciju?Nije li rano za to?Prosle godine mi se to nije desavalo niti sam ja primenjivao pripremu kornjace za ulazak u hibernaciju(o toj proceduri sam tek danas nesto vise procitao).Inace, kornjaca je do juce bila zivahna.Da li bi neko sa iskustvom mogao da mi da neku korisnu instrukciju ili sugestiju??
 
Tek sad sam video ovaj mejl. Meni su na taj nacin uginule cetiri kornjace. Veterinar rekao da su dobile zapaljenje pluca. Stalno su izlazile na kopno, skoro da nisu htele u vodu, a i kad bi usle ne bi mogle da potonu. Naravno, nista nisu jele. Onda sam jednom cuo sistanje, to je u stvari bilo kasljanje kornjaca, pa mi veterinar rekao da im nema leka...