Neonke i pangazius?

Andrejica

Member
26 Mart 2008
53
0
6
opusti-se.forumotion.com
Evo ovako, nedavno sam uzela pangaziusa od otprilike 7 cm i zanimalo bi me da li ona moze da ide sa neonkama, b. molikom, sifokama i trihogasterima (3-7 cm)?

Pangazius je bio nedelju dana u karantinu zajedno sa parom trihogastera (zenka 7 cm i muzjak 2 cm) i sad sam ih ubacila u glavni akvarijum..
Pangazius je stalno na pocetku akvarijuma, tamo pliva dok su neonke sad sakrivene u cosku, u pozadini akvarijuma...
 
Andrejice trebala si da se raspitas pre kupovine. Pangasius naraste ogroman. Ladno moze narasti 50cm-1m a i vise (3 metra! u prirodi). Tj treba mu min. 1000 lit. onako pausalno. Strasno je plasljiv i samopovredjuje se panicnim plivanjem i udaranjem u staklo i sve sto se nalazi u aq . Cesto je pun povreda.
Zagarantovala si mu mucenje! A takodje i sebi.
Meni nije jasno zasto ga uopste prodaju.Porasce ti i nece moci ni da se okrene posteno u aq.Znaci ne ide sa neonkama ako nista drugo zbog estetike.Neznam da li ce ih gutati ali to nije ni vazno s obzirom na podatke koje sam ti naveo..I mislim da je za vecinu nas besmisleno kupovati tu ribu jer nam treba ceo stan za nju!!!!!! Osim toga prvo si ga kupila pa onda pitas za savet :ebote:
 
Sreco moja ja sam i ranije drzala pangaziuse i znam kako sa njima.
Inace oni narastu toliko SAMO u prirodi, u akvarijumu narastu onoliko koliko im dozvoljava akvarijum.

A sto se neonki tice, bile su se samo malo poplasile u pocetku kada sam ubacila velikog trigohastera i velikog pangaziusa..
Sada je snjima sve u redu... plivaju lepo, napred, pored pangaziusa...



paleoglodit nemoj da se brines za pangaziusa ;)
lepa je i mirna riba, malo plasljivija ali je miroljubiva za druge ribice..
i naraste ISKLJUCIVO onoliko koliko joj akvarijum dozvoljava...






EDIT: Tema moze da se brise ili zakljuca.
Hvala
 
Andrejice ako znas ,sto pitas?
Verovatno ti je pangasius crkao pre nego sto je narastao sto mu i sad zelim. Tacno ce ti narasti koliko ti je dug aq. ako prezivi tvoje eksperimente ili ga ne pojedu neonke.Ima milion primera o ovom o cemu ti govorim. Radi kako ti volja..... Stavi i po nekog soma dunafskog ,dve tri pirane i nekoliko raza i bice super.
 
Sreco nisam ja malo drzala tog pangaziusa kod sebe..
Bio je kod mene godinu dana i nista mu nije falilo...
A i ne mogu mi ga pojesti neonke hahahahahhahahaha pa pangazius je jedno 15 puta veci od neonki xD xD xD

Ti posto nikad nisi drzao pangaziusa dzabe ti i pricam, ali svi vlasnici ove ribe znaju da su jako lepi, mirni i miroljubivi.. jedino sto su mnogo plasljivi...
 
zamalo da nesto napisem,kad vidim vi ste se vec uveliko prepucavali na raznim forumima,pa necu:rofl2:Iz ovog se mozda rodi ljubav.Vrag bi ga znao!!!!