Nikako da saznam sta je...

kupra85

Member
7 Juli 2008
67
3
8
Beograd-Borca
Pojavilo se u akvarijumu posle drzanja malaca ancistrusa, mesec dana bili u tom akvarijumu, redovno sve nikakve promene ili smrtnost malaca nije uocena, jedino me je mucilo sto mi u tom akvarijumu voda nikako nije mogla biti bistra kao u drugima...

Saljem sliku pa ako neko zna sta je i da li je stetno neka pise... imam i snimak ako nije najasnije...


Pozzz
 

Attachments

  • 1428348867727.jpg
    1428348867727.jpg
    37.5 KB · Pregleda: 14
Da li je to ovo belo sa desme strane? Kakva mu je struktura i da li se mozda mrvi pod prstima?
Ako se mrvi onda je slatkovodni sundjer, a ako ne onda bi to trebalo pogledati pod milroskopom.
Videcemo sta ce Boban da kaze.
 
Mnogo riba, mnogo hrane pa je posledica i mnogo bakterija a kad je njih mnogo onda voda nije bistra. To si ti imao a to se zove Bacterial Bloom. Kada si premestio male Ancistrus-e i bakterije "ostavio na miru" mozes da primetis stvaranje tih filmova, ponekada i naslaga.
Zamena vode i poboljsanje njenog kvaliteta resava problem.
 
Ovo ti je klasicni racic najverovatnije iz roda cladocera, znaci neka vrasta daphnije. To bi ribe trebalo da jedu sa apetitom, doduse ancistrusi teze ali za ostale je poslastica. Verovatno je u pitanju nagomlavanje bakterija i hranljivih naterija u vodi pa si na neki nacin uneo ove racice, a oni su se namnozili, jer je bilo dosta hrane.
 
Dobio sam informaciju da "ovo" napada mlađ ribe i zato se pitam da li da ih se rešim nekom hemijom ili da jednostavno pustim ribu u akvarijum i vidim šta će se desiti... mislio da rešim tu misteriju ovde sa vama... da li su opasne ili ne.
Za sada Zoki daje jedan glas da su bezopasne... sačekaću još malo
 
Pusti vece ribe, barbuse ili nesto slicno i ocistice akvarijum. Sada trenutno imam tu vrstu dafnija napolju u sudovima gde je gajim. Ovako rano u prolece dok je hladnjikavo prvo krene ona, a kasnije kad se voda ugreje krene klasicna dafnija. Ova vrsta sto si ti pokazao vise ide po dnu i zidovima posude dok one klassicne D. pulex i D magna plivaju u vodenom stubu.
Ako pustis mladj dafnija joj nece naskoditi, opasne mogu da budu neke vrste copepoda (ciklopa) i one se ne preporucuju za ishranu mladju.
Da, link vise ne radi.