Nitrati i nitriti

Ja sad primetih tvoje pitanje Dane.

Pa kao alu Dane.

A izgleda da si u pravu vie nego to misli. Ja se nacekah, i jo uvek NITAAAAA :cry: :cry: :cry:
 
Dane, nemoj biti na kraj sraca :D

Svi imamo lose periode, nazalost :?

Malo me ohrabruje sto mi je u poslednje vreme situacija u akvarijumu dosta stabilana. (obicno kad nesto tako izjavim desi se neki lom :evil: )

Sa ovom filtracijom koju sad imam (dva unutrasnja filtera) verovatno sam oko kriticne granice, jer se riba namnozilo, srecom jos su malene.

Do kad cu tako izdrzati neznam, samo znam da je to sve nedovoljno :?

pozdrav. Mirka
 
Malo me ohrabruje sto mi je u poslednje vreme situacija u akvarijumu dosta stabilana. (obicno kad nesto tako izjavim desi se neki lom )

Da li samo mozete da zamislite sta bih sada mogla da napisem.

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
 
Mirka, pa nije se valjda neto dogodilo.
To je i inace ustaljenio miljnenje u koji mnogi vjeruju pa ne postaju fotke svojih akvarija, jer nakon slika ima lom u akvariju.
Ja u to ne vjerujem, ...to su ciste nebuloze i ne vezujem se za njih, tako nemoj misliti loe, pa se nece niti dogoditi neto loe!
Ako je akvarij stabilan ne moe mu se u najvecem slucaju nita dogoditi, ali uvijek postoje i izuzetci tj. nenadane situacije.
To su normalne stvari, ali treba se prvo potruditi stabilizirati akvarij, pa onda skoro da je nemoguce da krene neto po zlu.
 
Jasenka, da upravo je u pitanju to sto mislis. Ali necu o tome pisati jer ce se naci neko da kaze kako ja to uobrazavm (kako vec to ume reci).

Razlog za takva desavanja mi je apsolutno jasan i nimalo nije mistican.
Ali uvek sve to dodje kao jedno neprijatno iznenadjenje.

Pozdrav. Mirka
 
Da li neko pod hitno moze da mi kaze koliko su pregrade filtera podignute od dna, odnosno spustene od gornje ivice????

35*35*15-dimenzije
 
Dane hvala ti. Ti si jedini koji je procitao da je hitno. :D

Za ostalo cemo jos videti. Samo se nadam da cu konacno doci do svog cuvenog filtera :lol:

Pozdrav. Mirka
 
Ajme meni, dokle cete da me grdite.... :cry:


(Drago mi je da je neko ozdravio i da je spremen za nove okraje....) :D

Pozdrav. Mirka.
 
Cuveni spoljasni stakleni filter je konacno uradjen i funkcionise vec neko vreme. :D :D :D
Bilo je tu svega i svacega, od pogresnih dimenzija, razbijanja dna jos pre prvog postavljanja, kasnjenja majstora koji je pravio prosireneje za komodu na kojoj se nalazi filter i akvarijum, (ribce su dva dana provele u filteru jer sam morala da praznim i podizem akvarijum a doneto prosirenje nije bilo ispravno pa je moralo natrag majstoru na popravku). :? :x :!:
Ipak se sve dobro zavrsilo, filter radi i promene u akvarijumu su vidne, kako kod biljaka tako i kod ribica.
Zelim da se zahvalim svima onima koji su pomogli oko izrade filtera (Peca je poslao skicu po kojoj je i napravljen) savetima i podrskom.
Ne zahvaljujem majstoru koji mi je napravio mnogo problema, a poklopac za akvarijum jos nije ni uradio. :evil: A kad ce, neznamo :x
 
Jeno pitanje:
Kad se menja 1/3 vode da li je to trecina vode akvarijuma, ili trcina vode akvarijuma+voda u filteru?
 
Da,... Mrvica je u pravu.

Primetio sam da mnogi akvaristi grese kada racunaju litrazu svog akvarijuma a recimo, imaju velike spoljasnje filtere . Oni jednostavno zanemare takve filtere i ne racunju njegovu zapreminu, odnosno njegovu kolicinu akvarijumske vode.
Ovo je jako vazno kod odredjivanja doze nekog preparata ( razni lekovi, tecno djubrivo,antistres preparati,... i sl.) jer treba uzeti u obzir svu tu kolicinu akvarijumske vode . U protivnom moze doci do predoziranja ako takve filtere zanemarimo i moze doci do velikih problema sa zivim svetom u akvarijumu.

Znaci litraza akvarijuma podrazumeva, ukupnu kolicinu akvarijumske vode ,tj. akvarijum + sp. filter :wink: