Pa da pitam

Iwek

Member
20 Oktobar 2007
42
0
6
Jedna zenka Black molli ima bas veliki stomak, muzijak ju je juce juri i non stop i "bockao svojim donjim perajem". Znam da zivorotke nose 4-5 nedelja, ali kako da pouzdano znam kada ce da se oribi. Pre par dana sam u jutro primetio jednu ribicu, medjutim dok sam uzeo mrezicu Barbus je zavrsio posao. Sigurno je bilo jos preko noci ali ... ga. Interesuje me mozda jos jedna "glupost". Da li aq ribe smeju da se hrane ikrom ove nase recne ribe (pastrmke, sarana, itd) Ako smeju, na koji nacin se priprema? Glupo mi je jos da slikam bez vise biljaka... delije bas prazno. Aq lepo odrzavam i cistim filterski deo (doduse samo prvi za grubo ciscenje) za ostalo nema potrebe. pre par dana su mi se pojavile po Aq zelenishi ali sam i to za sada stagnirao. Verovatno zbog manjka bilja i ravnoteze, mada su mi rekli da mi je i zbog svetla. Doduse koristim samo obicne neonke( znam da je greska) 2x18 i rade mi 10-12h dnevno. Ala se ja raspricah! Cao pa se cujemo. :hej:
 
Da li koristis neku plivajucu mrestilicu?

Ako se ribice ne izdvoje veoma je mala mogucnost prezivljavanja osim u nekom gusto ubiljenom akvarijumu sa obiljem plivajuceg bilja. I tada je procenat prezivelih mnogo manje nego da se odvajaju u mrestilicu. To vazi za sve vrste zivorotki pa i za tvoju blekicu.

Na ono drugo pitanje neznam odgovor, ja tako ne hranim ribice niti imam nameru. Zar nije dovoljno industrijski pripremljene hrane, i firmirane i one druge, koja sadrzi sve ono sto je ribama potrebno. Ja mislim da je malo rizicno petljati sa pomenutom hranom (riblja ikra) jer u manjim i jos nestabilnim sistemima moze da dovede do poremecaja, zaprljanja i ko zna cega....sa verovatno losim posledicama po stanovnike akvarijuma.

:hej:
 
ma za ikru mi palona pamet da pitam iz razloga: "ko zna mozda je to bas super za ove kanibale:lol:" nisam mislio da to kao ja nesto izmisljam, racunam da u svom prirodnom okruzenju verovatno jedu ikru drugih riba, pa zasto im i ja to ne bih ponudio.:twisted: