Pcela

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
326
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Subotnje popodne, lep suncani dan ko stvoren za malu zanimaciju sa foto aparatom. Za metu "mog lova" odaberem prezaposlene pcele koje su neumorno obilazile cvetove rascvetanog prkosa (Portulaca grandiflora ).

Da malo otezam stvar resih da lovim pcele u letu pa kako ispadne. Zamisao mi je bila da napravim pravu macro fotografiju 1:1 ali sam brzo odustao i presao na nekih 1:3.

Sve slike su slikane macro objektivom 60.0 mm, ISO 1600. Uostalom slike imaju podatke pa moze da se vidi.

Na ovoj slici brzina je 1/1000 i jasno se vidi da to nije dovoljno da se "zamrzne" pcela.

IMG_4859.jpg


Povecao sam brzinu na 1/2000 i dobio malo bolji rezultat. Naravno da tu ima dosta prostora za igru i da moze da se uradi mnogo bolja slika.

IMG_4866.jpg



IMG_4876.jpg



IMG_4867.jpg


Na ovoj slici nije pcela u letu nego mi je samo delovala interesantna.


IMG_4872.jpg


Sve slike su smanjene jer im je originalna velicina 3088 x 2056
 
Woooow, slike su ispale divne, pohvalee...Prva je extra ,nekako je zanimljiva..:cool2:


Ijaoj Bobane cekaj dok djavo vidi ove slike ima da se odusevi, jer dok je zivio u cg imao mnogo onih kucica i jako mnogo pcela:D

Bravoo :sampion:
 
Stvarno fantasticne fotke... vidi se svaki detalj... i jos u letu...

Jedna od mene, objekat u stanju mirovanja;)...
 

Attachments

  • 24.JPG
    24.JPG
    181.3 KB · Pregleda: 9
Puno je lakse slikati kada je na cvetu jer se fokusira bez problema. U letu je sasvim druga prica, uvek je van fokusa :) I ove na slikama su mi malo pobegle ali tesko je to urditi kada ide zima a pcela skoro nigde.
Inace ova tvoja nije bas bila vredna, slabo ima polena po njoj :) Da je ne kudim jer mozda joj je to bio prvi cvet.