Pimelodus Pictus

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
326
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Pictus je jedna vrlo interesantna, zivahna riba koja nam stize iz Kolumbie. Pogodna je za zajednicki akvarijum jer ne napada manje ribe. Pored toga je vrlo adaptivna pa je to jos jedan plus za ovu ribu. Poraste do oko 11 cm pa samim tim ne zahteva veliki akvarijum.
Za ishranu nema problema jer jede sve sto joj se ponudi a jede puno :)

Interesantna je i po tome sto "skrguce" kada se uhvati. Za hvatanje treba da se koristi sitna mrezica jer se Pictus vrlo lako upetlja u mrezu jer ima nazubljena pectoral peraja.

DSC04429.jpg
 
E sada si me Bobane bacio na razmisljanje. :? :roll:

Gledam sada ovu vrstu ribe i vracam "film" u nazad o onoj ribi macki koju sam davno imao. Sada kada sam ugledao fleke po celom telu i perajama kod ove vrste ribe, kada si napisao da ima nazubljena peraja, shvatih da jedefinitivno to ta riba koju sam imao a ne Pangasius sutchi ... Jeste sada sam 100% siguran. :D Bas sam imao problema kada sam je hvatao sa mrezicom, jedva sam je otpetljao.

Uhh, nemojte mi zameriti davno je to bilo a treba se setiti :wink:... pa ja sam vam stariji covek :lol:
 
Hteo bih da se izvinim Pangasius sutchi i Mystus Vittatus , sto sam ih nepravedno optuzio. :lol:

Sada bih ozbiljno hteo da kazem buducim vlasnicima ove dve vrste riba, da ne uvazavaju moje prethodne konstatacije u vezi ove dve vrste ribe jer nisam imao prilike da ih imam u svojim akvarijumima.