Placidochromis electra

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Placidochromis electra - Deep water hap



ba613ef806448d1403963e3a40391401.jpg
 
Stvarno jedan veoma lep Malawi Hap. :D

Imao sam 2 ribe u nekoj pocetnoj fazi mog Malawi akvarijuma, ali na moju veliku zalost nisu mi dugo izdrzale u akvarijumu. Obe ribe su uginule. I veoma lose su napredovale. Ne znam sta je bio uzrok tome, ali u svakom slucaju ovaj ciklid je moja preporuka za Malawi akvarijum vece litraze.
 
Ko zna sta je bio uzrok uginuca ovih riba u tvom akvarijumu. To je sada sigurno tesko da se kaze jer je tu neka vremenska distanca a i sigurno nisi posmatrao te odnose riba kao sto bi sada radio.

Placidochromis su vrlo miroljubive ribe a pomalo i plasljive. Tu mozda moze i da se nadje uzrok uginuca. Ako si imao neke agresivnije vrste koje su ih stalno uznemiravale mozda je stalno dolazilo do stresa pa i takvog rezultata. Moguce je a i vrlo verovatno da nisu ni mogle da se hrane kako treba jer one nisu takve da ce da se bore sa drugim agresuivnijim ribama.

Stoji ovo da je Electra vrlo lepa riba i da moze da stoji kao dobra preporuka za Malawi akvarijum samo bi tu dodao da mi treba da povedemo racuna koje ribe stavljamo zajedno bas radi tih navika i mogucih negativnih efekta po ribe. Normalno je da u akvarijumu uvek mogu da vaze neka druga pravila pa samim tim da i iskustva akvarista budu veoma razlicita po ovom pitanju.