Platika Miki Maus

Mirka

Member
9 Decembar 2004
858
0
16
63
Beograd
Danas je moj akvarijum dobio 32 stanovnika :shock: malih Miki maus platika. Bilo ih je vise ali su nastradali. Ovo mi je prvi put da se omresti ova vrsta. Nadam se da cu ih odrzati. Iznenadilo me je koliko su krupne, da cak nisu mogle da propadnu kroz resetku mrestilice.
Ovo me je veoma obradovalo :D
Pozdrav. Mirka.

p.s. koji je latinski naziv za ovu vrstu?
 
Hvala Fauna. :)

Bojane,
kao sto sam napisala ribice su bile toliko krupne da neke i nisu mogle da propadnu kroz resetku mrestilice. Kako odmah nisu proplivale bile su zrtva napada. Stavila sam u mrestilicu mahovinu i to je pomoglo. Nazalost neka stradanja nisu mogla da se sprece.

Zaista je jedan poseban dozivljaj posmatrati dolazak malih ribica na svet. Cudo zivota i teznja za poroduzetkom vreste.

Pozdrav. Mirka. :D
 
Mirka said:
Zaista je jedan poseban dozivljaj posmatrati dolazak malih ribica na svet. Cudo zivota i teznja za poroduzetkom vreste.

Pozdrav. Mirka. :D

Da ovo je stvarno ta?no i jedan je od razloga zbog kog je akvaristika sjajan hobi.

Bravo Mirka :D
 
Male ribice su sada same u mrestilici u kojoj je i mahovina. Uvukle su se u nju sasavim, retko koja je van i to veoma kratko. Veoma su mirne, skoro i da ne plivaju.
Da li je to uobicajno ponasanje za njih, jer su druge vrste zivorotki mnogo aktivnije ? Imama utisam da ne uzimaju hranu.
Mama je izdvojena u mrezici da bi se oporavila od svega. Zadrzacu je u njoj nekoliko dana.

Pozdrav. Mirka.
 
Normalno je za mladj da budu manje aktivni od odraslih riba. Tako nesto slicno se desava i u prirodi ,mladj se skriva kako ne bih bili pojedeni od ostalih riba i vrlo retko napustaju zaklone samo po potrebi na primer kada je u pitanju uzimanje hrane.
 
Male gupy ribice su veoma aktivne i kada su male. One odmah aktivno plivaju. Sada se mreste u zajednickom akvarijumu i dobro prezivljavaju razne napadace koji bi da dopune svoj obrok. (poludecu od njih i mislim da ce uskoro napolje iz zajednickog).

Da su se ove male plati nasle u zajednickom mislim da ni jedan komad ne bi preziveo. Danas su postale zivahnije i lepo jedu. Jos uvek se kriju u mahovini iako su same u mrestilici.

Pozdrav. Mirka.
 
Gledao sam x puta kad su mi se gupike kotile, zaista predivno.
Ova Mirkina prica me bas pomamila :) da ponovo punim akvarijum vodom i da krenemo ponovo :wink:
 
Malo sam pokrenuo offtopic, sorry but moram resiti samo mesto posto su se desile mnoge promene u mojoj sobi.

Obavezno uslikaj bas imam zelju da vidim.
 
Kada si vec napravio toliko promena u svojoj sobi, uradi i onu najbitniju-ubaci akvarijum. Nadam se da ce se toliko mesta ipak naci, makar ti isao van a on unutra :lol: :arrow:
 

Attachments

  • image_179_.jpg
    image_179_.jpg
    44 KB · Pregleda: 115