POJEDENE RIBE!!!

DeMar

Member
4 Septembar 2006
36
0
6
Rijeka
www.mojakvarij.org
Vec dva dana za redom imam pojedene ribe u akvariju. I to im je na trbuhu rupa i izgleda ko da je netko sve izvadio iz nje. U akvariju imam: barbuse, molly, udovice, borca+zenke boraca, rajske ribe, kraljevskog raka, duha, koridorasa, albino ancitrus, sijamca. Mozda sam koju zaboravio sad se ne mogu sjetit.

Dali mi tko moze reci sta se to dogadja?

Ja ne mogu otkriti tko to radi.

Mozda je netko imao slicnu situaciju. Hvala
 
Sudeci po tom spisku koje imas moje sumnje su povezane sa Apteronotus albifrons - Black ghost . To je riba koja se iskljucivo hrani u toku noci i vrlo je moguce da je on krivac u tvom akvarijumu.

Mozda se jos moze sumnjati i u kraljevskog raka mada on po iskustvima drugih nece da napada zive ribe , sem ako su uginule...ali ko zna...
:?
 
hmm... ponovo nesto razmilsjam i ne uklapa mi se u potpunosti moj odgovor u odnosu na tvoj problem i postavljeno pitanje. Tu mi je dosta cudno to , sto navodis da su ribe ubijene !

Ako bih optuzio duha on je riba veoma hlapljiva i ribe prosto usisava kada ih napada . Za kraljveskodg raka mozda moze da se posumnja ali i on je cistac u akvarijumu koji ce pojesti svaku uginulu ribu sto znaci ne bi trebao da ostavlja ostatke.

Ne znam sada sta da kazem , samo bih pitao da li su ribe imale neke promene na sebi pre nego sto se to dogodilo? :?
 
Fauna said:
hmm... ponovo nesto razmilsjam i ne uklapa mi se u potpunosti moj odgovor u odnosu na tvoj problem i postavljeno pitanje. Tu mi je dosta cudno to , sto navodis da su ribe ubijene !

Ako bih optuzio duha on je riba veoma hlapljiva i ribe prosto usisava kada ih napada . Za kraljveskodg raka mozda moze da se posumnja ali i on je cistac u akvarijumu koji ce pojesti svaku uginulu ribu sto znaci ne bi trebao da ostavlja ostatke.

Ne znam sada sta da kazem , samo bih pitao da li su ribe imale neke promene na sebi pre nego sto se to dogodilo? :?
Nikakve promjene. Ribe su dan ranije noramalno plivale i bili zdrave. Na drugim forumima ljudi sumnjaju u raka. Navodno on po noci pocne operirati, a mozda ancitrus isprazni sve iz trubuha.
 
U tom slucaju najverovatnije su krivci duh ili rak. Ne verujem da je ancistrus pobio toliki broj riba.

Pokusaj da pratis sta se desava u tvom akvarijumu, narocito obrati paznju na ova dva sumnjivca a posebno na kraljevskog raka
:wink:
 
To kako riba izgleda kada ti vidis nema nikakve veze sa tvojim problemom. Riba kada ugine druge ribe je jednostavno jedu i tu uglavnom prvo strada stomak. Cak i da imas samo jednu jedinu vrstu u akvarijumu to ce tako da se zavrsi.

Tvoj problem pre mozes da trazis u prenaseljenosti akvarijuma, ne kompatibilnosti riba kao i prisutnost raka. S druge strane mozda je i neko oboljenje prisutno a koje ti nisi primetio. Tesko je da mi sada kazemo tacan uzrok tome ali eto mozemo da ti damo neke smernice pa da ti obratis paznju na te stvari.
 
moja sestricna me zamolila da pitam zašto su se njene ribe poubijale. imala je teleskope, clown ribe i neke prozirnkaste. kaže da su te prozirne pred njenim očima ubile sve ostale.
 
Da bi se dobio korektan odgovor treba dati malo vise podataka, ali konkretnih i jasnijih. Ovi nazivi riba koji su napisani malo bune pa to treba pojasniti.

Koje su to "prozirne ribe" koje su poubijale ostale?

Uosatalom najbolje bi bilo da ona licno postavi svoj problem i da objasnjenje njegovog nastanka.
 
nikily said:
moja sestricna me zamolila da pitam zašto su se njene ribe poubijale. imala je teleskope, clown ribe i neke prozirnkaste. kaže da su te prozirne pred njenim očima ubile sve ostale.

Mislim da se ovde najverovatnije radi o ribi Parambassis ranga ili poznatija kao Chanda randa - Disko riba (naziv dobila zbog umetnutih boja u telu). Ako je to ta vrsta , ne znam zasto se tako desilo kod tvoje sestricine, nisam imao bas tako drasticne primere da ove vrste poubijaju sve u akvarijumu. Desavalo se da pokazu netpeljivost prema pojedinim ribama i to najcesce prema ribama koje su imale ostecenje po telu i perajama ali to je odlika svih riba. Znaci mozda je problem bio u tim teleskop ribama ( najverovatnije C. auratus ) i clown ribama ( C. macracanthus)

Hajde , proveri da li se radi bas o ovoj vrsti ribe?:)