Poklon - Red piranha

nikily

Member
10 Februar 2007
121
1
18
Zagreb
ja cu uskoro dobiti jedne prekrasne male crvene pirane. imat cu one serrasalmus nattereri. meni su rekli da nije bas dobro hranit pirane sa pravim mesom zbog cistoce akvarija. ja sam nasla neke mesne granule za pirane.
 
Mislis na Pygocentrus nattereri (Serrasalmus ternetzi) ili Red piranha ? :)


Oko hranjenja crvenih pirana bilo je dosta polemika i nesuglasica . Neki ljudi tvrde da je pogresno davati meso govedjeg ili svinjskog porekla navodno kao zbog neprirodne ishrane tih riba (nema lepih obradjenih snicli u prirodi) sto kada bolje razmislimo nije tako . Naime, u prirodnim uslovima pirane mesozderi ne biraju hranu , da li ce to biti neka riba ili neki kopneni sisar, to za nju nije bitno ako je gladna ona ce rado pojesti i neku crkotinu .

Znaci pirane nisu izbirljive po pitanju ishrane ali to ne znaci da ih u vestackim uslovima treba tretirati kao kante za smece. Ja bih ti preporucio da koristis raznovrsnu hranu ,bilo da se radi o vestackoj granulisanoj hrani ili zivoj , bitno je imati sto raznovrsniji meni za piranu kako bih za uzvrat imali jako lepe, zdrave i kvalitetno odnegovane ribe.

Da ne zaboravim , filtracija u akvarijumu gde su crvene pirane mora biti snazna .

To je moje licno misljenje o tim interesantnim ribama koje sam nekada imao.:)
 
evo, pirane su jucer stigle i cijelo vrijeme se love po akvariju. ja mislim da su mi dali muzjaka i zenku jer jedna ima manje zube, malo zaobljen gornji dio repa, malo je sitnija i drugacije pliva. ili se to meni samo cini ili je to zenka. ako to jesu muzjak i zenka jel ce biti mresta, u kojoj dobi ce se mrestit (ako ce se mrestit) i sta ja moram napravit da pomognem da se malci razviju u krasne pirane kao ove dvije?
 
oops! zaboravila sam staviti sliku:oops:!
 

Attachments

  • pirane2.jpg
    pirane2.jpg
    59.2 KB · Pregleda: 17
  • moje pirane 003_0002.jpg
    moje pirane 003_0002.jpg
    46.5 KB · Pregleda: 16
ipak sam kupila trecu. evo slike. ova treca se izgleda uklopila u drustvo i sada plivaju zajedno. moja mala banda pirana.
 

Attachments

  • welcome bone!!! 005_0003.jpg
    welcome bone!!! 005_0003.jpg
    50 KB · Pregleda: 9
  • welcome bone!!! 003_0004.jpg
    welcome bone!!! 003_0004.jpg
    45.7 KB · Pregleda: 5
  • welcome bone!!! 002_0001.jpg
    welcome bone!!! 002_0001.jpg
    58.9 KB · Pregleda: 6