pomoc i izvinjenje

miki37

New Member
6 Decembar 2008
16
0
1
Joj pogresih grdno pa molim moderatore da brisu moj prvi post
Dakle koja je ovo vrsta ribe
 

Attachments

  • IMG00127.jpg
    IMG00127.jpg
    29.3 KB · Pregleda: 53
to sad mislis,za 5-6 meseci vise neces moci ni da ih poklonis koliko ce ih biti.Evo ja poklanjam sest(6),ali niko nije zainteresovan:ebote:
 
E a sada da pitam za problem koji me mnogo vise muci
Naime kod mene se u zadnjih mesec dana pojavili neki puzici u akvarijumu i to u ogromnim kolicinama. U pocetku to su bile male tamnocrvenkaste fleke koje su bile na zidovima a kasnije su te fleke narasle u puzice njih par a fleka sada imam brdo. Nalaze se svuda.
Koliko je to opasno po zivi svet u akvarijumu i kako se osloboditi te napasti?
 
Najprirodniji nacin da im smanjis broj (nisam probao) je da skuvas sargarepu i ubacis u neku plasticnu kutiju i stavis na dno. Oni ce posle gasenja svetla u roku od sat vremena otprilike da se nacickaju na tu sargarepu. Izvadis kutiju i bacis ih i ako treba ponovis sutra postupak. Moze i botija da pomogne ali zavisi da li bi je drzao u akv. Ako ostavis sargarepu celu noc ujutro ih neces naci na njoj. Tako najbolje posle sat vremena od gasenja svetla da proveris da li su se nakupili.
Posto ja imam isti problem kao ti probacu to sa sargarepom. Postoje i otrovi za puzeve ali to ostavlja mrtve puzeve u aq. i onda truli pa nije neko resenje. Oni ne smetaju ako nisu u velikom broju. Ali eto vidis njihovo mnozenje se tesko kontrolise. Razlog za suzbijanje je ili estetski ili zato sto umeju da grickaju mekse biljke i da ih unistavaju.Svakako je bolje da ih nema mnogo.
Kad isprobam javicu ti da li funkcionise.
P.S. Posto je ovo druga tema trebalo je da otvoris novu temu na adekvatnom forumu.
 
Ja ne znam samo kako su se oni pojavili u akvarijumu.
Estetski ne izgleda uopste lepo a mislim da su oni uzrok da mi je jedna biljka pocela da se susi jer na njoj ih ima puno.
U svakom slucaju hvala za ideju
 
Aha znaci odatle su oni dosli.
A postoji li neka preventiva za njih pre nego se bilke stave u akvarijum?
Ja se nadam da te ne gnjavim i da nisam previse radoznao ali ja sam u ovome pocetnik pa me sada sve interesuje
 
Nisam do sad imao problema sa preteranim mnozenjem. To je nastalo kad sam izvadio botie koje su ih tamanile. Za preventivu neznam jer dok su jajasca tesko se uniste a i neznam koliki im je zivotni ciklus. Znaci ti ih mozes na primer otrovati ali jaja su ostala pa ce poceti iznova. Onda se verovatno trovanje mora ponoviti ako znas kad se izleze nova generacija a pre polne zrelosti itd. Tako otprilike.Predpostavljam da se taj ciklus razlikuje za razlicite vrste puzeva i onda to komplikuje stvar.
Ne brini nije to nista . Probaj sa sargarepom . I ja cu. Bas da vidim da li je to mit.:hej:
 
Nisam do sad imao problema sa preteranim mnozenjem. To je nastalo kad sam izvadio botie koje su ih tamanile. Za preventivu neznam jer dok su jajasca tesko se uniste a i neznam koliki im je zivotni ciklus. Znaci ti ih mozes na primer otrovati ali jaja su ostala pa ce poceti iznova. Onda se verovatno trovanje mora ponoviti ako znas kad se izleze nova generacija a pre polne zrelosti itd. Tako otprilike.Predpostavljam da se taj ciklus razlikuje za razlicite vrste puzeva i onda to komplikuje stvar.
Ne brini nije to nista . Probaj sa sargarepom . I ja cu. Bas da vidim da li je to mit.:hej:
E prijatelju kod mene se ispostavilo da je mit.
Probao sam i nista puzici se i dalje sire i uzivaju u mom akvarijumu.
Sta se desilo kod tebe? Jesi li ti pokusao?
Pozdrav
 
ja tek pre neki dan skontao 2-3 mala crvena puzica koji izgledaju super.I ne znam dal sam lud ali su tako obrstili anubiu od zelene koncaste,tako da bi pozeleo da ih ima bar 20-tak.
 
Ma nisi lud, puzevi su pozeljni elementi naseg malog ekosistema i imaju svoju ulogu. Vise puta sam citao panicne pozive za savet, "sta da se radi, primecen je jedan puz".
Sve dotle dok se ne prenamnoze njihova uloga je samo korisna i u vecini slucajeva nece dirati biljke vec alge i nepojedene ostatke hrane.