Pomoc oko izbora novih riba za akvarijum...

misko_vucetic

Member
19 Novembar 2010
86
0
6
Luzern , Switzerland
www.facebook.com
Imam akvarijum od 126l i u njemu trenutno jedan par kribensisa, tj. Pelvicachromis pulcher i jedan par Thorichthys meeki. Tj. to ce da ostane u njemu,ostale ''nebitne'' vrste idu u manji akvarijum. Interesuje me vase misljenje da li bi mogli da dodju i koji ciklidi jos u obzir? I sta mislite ako se odlucim za paracheirodon innesi umesto ciklida, da li ce one opstati u ovom akvarijumu ?Znam da niko ne moze da tvrdi sa sigurnoscu da ili ne ali ... Ala trcim iz krajnosti u krajnost :mrgreen:, ali dobro, bolje da se razmislja , nego da se gresi.
P.S. Znam da je mali akvarijum:oops:, ali jer moze neko da mi kaze sta misli o pseudotropeus acei??? Carevi su!!!
P.P.S. Sto je tesko kada nesto zelis , a znas i sam da je nemoguce:(...ali ipak zelis:rolleyes:
 
Neonke (P. innesi) bi tesko opstale u ovoj kombinaciji s Thoric... jer ovi su preveliki i verovatno bi im posluzili kao ziva hrana. Nisam imao ove ribe ali koliko sam citao o njima znaju dobro da preurede akvarijum pojedu bilje, tako da mislim da ih treba drzati kao soliste ili sa nekim jacim i isto tako krupnim ribama.
Pseudotropheusi su sasvim druga prica i traze tipicnu "tvrdu vodu" za ciklide i nikako se ne uklapaju u ove ribe sto imas.
Znaci ipak je odluka na tebi koji tip akvarijuma ce zadovoljiti tvoje zelje.
 
Znam da je na meni da napravim izbor...ali ipak....

Zopex moram ti reci, u vezi T. Meekija , da su za ciklide vrlo miroljubivi,jedino malo vise kopaju, ali ne preterano-nikakav problem.Cak mislim da vise kopaju kribenzisi nego meki. Pa ove neonke su mi pale na pamet, posto su lepe jatne ribe,a sada trenutno u akvarijumu imam gupike koje opstaju u ovoj kombinaciji, pa zato sam razmisljao. Kada mogu gupi, mogle bi valjda i innesi :mrgreen:valjda,... mislim da ce pre da ih prganja kribenzis...
A sto se tice predloga, znam ja da je stvar mog izbora, ali posto ovde ima dosta iskusnih akvarista , mislim da bi neko mogao da mi predlozi neku vrstu koja bi se uklopila u moj AQ-tj. parametre vode, i da bi mi se svidela. Jedino je problem , sto ja razmisljam jer ima mesta za jos jedan par ciklida,ili neka tako lepa jatna riba kao innesi... Pa bi zeleo da cujem sugestije, i predloge. A i dosta ljudi ovde iz iskustva na prvu mogu da mi kazu koje ribe bi dosle u obzir. Jedno je sta pise po literaturi i po netu, a iskustvo , e to je skroz druga prica.