Pomoc oko ribice..

Alpha987

Member
7 Februar 2012
36
0
6
37
Vec dva dana mi jedna Ksifo ribica stoji ispod kamena pa onda predje ispod drugog,dok se druga iste vrste normalno ponasa, u cemu bi mogao da bude problem ili je to normalno...kad joj bacim hranu u blizini, samo izadje da pojede pa se opet vraca nazad..
 
da ne e za mrest pa na bezbedno saka da se izmresti da ne bi zagrozil zivot na mali ribcina ili da ne imas nekoja riba koja bi ja napadnala pa mora da se krie ok.pozdrav
 
Nije to u pitanje, mlada je jos uvek za mrest,a pored nje cuvam par japanki tako da ne verujem da je to u pitanju,ali vreme ce da pokaze,vrlo malo izilazi van, uglavnom je ispod kamenja...
 
Ksifo muzjaci mogu biti agresivni jedan prema drugom i uvek je jedan dominantan i stalno maltretira drugog. Zato se i gaje u vecem jatu da bi se agresija dominantne ribe raspodelila na vise primeraka. Znaci ili jato od desetak riba gde moze biti i vise muzjaka ili samo jedan muzjak sa vise zenki.
 
Ja imam muzjaka i zenku,jedan par samo,tako da u tom slucaju to ne bi trebalo da bude problem :confused:
 
Primetio sam juce, da izbacuje nesto dugacko belo iz analnog otvora,e sad stvarno neznam da li je u pitanju ikra ili nesto drugo,u svakom slucaju i muzjak i zenka se cudno ponasaju,povlace se zajedno medju kamenje,pa cas izadje jedna pa druga,mozda je ipak u pitanju mrest....
 
Ksifo se ne mresti. Zenka radja zive mlade. O ovom problemu se pisalo pa pogledaj malo.
Link: http://www.beke.co.nz/threads/beli-izmet.2572/#post-21212
Onda definitivno nije nesto u redu, upravo sam primetio kao da ima na sebi 2-3 bele tackice ka repu a i ova japnkica mi se cini da ima jedno 2 bele tackice na priblizno istom mestu,neznam sta da radim,sta bi trebalo da koristim za oporavak ako je u pitanju neka infekcija..
 
da ima infekcija ako mozes trgnija od toj akvarium vo drug i lecija so PROTO BAK sredstvo no turi i vo akvariumot kade sto bila predhodno da ne ima i drugi.A za toa ti ja tepat mozebi deka e bolna
 
Kasno je, imaju i druge sad, pojacava se lagano,imaju malo vise u odnosu na juce, moracu nekim sredstvom da probam