Pomoc za ojacanje akvarijuma

Marija Mara

New Member
22 Mart 2015
3
0
1
38
Pozdrav,
Molila bih vas za pomoc oko ojacanja za akvarijum, dimenzije su 100x50x70 (d,s,v) 350l
Panplex staklo ( laminirano ili sendvic) 2x4mm. Kako uraditi ojacanja na akvarijumu?
 
Bilo bi dobro da napises koji problem imas sa akvarijumom da bi nam nilo lakse da ti pomognemo.
 
Ups izvinite, akvarijum sam dobila, lik kod koga je bio akvarijum u funkciji 5 god, punio ga je do 65 cm, ja sam ga napunila do nekih 50-60cm i pojavio se stomak, nekih 7,8 mm. Ja bih ga ipak ojacala da ne lupam posle glavom. E sada molila bih za pomoc, kako uraditi ojacanja, koje debljine staklo, poprecna i koliko cm, uzduzna i koliko cm? :)
 
Mislim da bi tvoj problem resilo uzduzno ojacanje na prednjoj i zadnjoj strani akvarijuma. To ojacanje moze da se uradi od stakla iste debljine kao sto je staklo od koga je napravljen akvarijum. Treba ga zalepiti malo iznad nivoa do kog se puni akvarijum, silikonom koji je predvidjen za lepljenje akvarijuma.
 
Last edited:
Evo i slike kako bi to trebalo da izgleda

47.gif

Mislim da za tvoj akvarijum nije potrebno ovo poprecno ojacanje, kao i ova donja uzduzna ojacanja.

Sliku sam skinuo sa neta tako da se izvinjavam autoru na pozajmici.
 
hvala puno, to sam trazila, da mi neko fino pojasni ipak sam ja zensko :) pa se barem malo razumem u muske poslove :D