pomoc !

maya

Member
21 April 2010
53
0
6
sad sam kod trihogastera primetila da krvari na obe shkrge ! aktivan je i jede. Juche kad sam ga gledala,bar ja nisam primetila da ima nekih problema...inache je zuti tj biserni trihogaster,imam ga vec oko 10 meseci,jel normlano da oni malo dobiju crne share??? Recite mi koji lek da kupim? Molim,ako moze odgovor shto pre ! Hvala
 
Tos to krvari je los znak ali to moze da bude I posledica neke povrede.
Mislim da je prioritetno da utvrdis uzrok tome ako je ikako moguce. Ako je povreda onda ce sve doci na svoje mesto mada ima I izuzetaka.
Ti mozes da izdvojis tu ribu I da koristis neki antiseptik. Metilen plavo je pogodno sredstvo.
 
provericu ujutru kako izgleda...mada u poslednjih 2 nedelje pocheo je tako da iskache iz akvarijuma i da udari u poklomac...mada koja je verovatnoca,da se istovremeno povredi na obe shkrge!!! hvala u svakom sluchaju
 
evo bilo je par dana relativno ok i danas opet pogledah,ali poshto sam bila na poslu,ne znam da li ga je skalar napadao,jer ima obichaj..nema krvi,samo su jako crvene shkrge iznutra tj iza peraja...koristila sam multicura-u,ali i posle toga crvenilo je bilo...jel to od napada ili nisam dobila pravi lek,pa se nije izlechilo????