Pomoć

Tijana

New Member
26 Juli 2012
5
0
1
34
POMOĆ !
Imam crvenouhu kornjaču. Mlada je , ima dobar apetit i što je najbitnije živahna je . Ali u poslednjih nekoliko dana pojavila joj se beličasta košuljica, kao da joj se neki deo kože ljušti . Da li je to normalno ili ne? Da li je to gljivično oboljenje , nedostatak vitamina ili je to presvlačenje normalno kod crvenouhih kornjača?
Unapred zahvalna !!!
 
Dobrodosla Tijana!

Sudeci po tvom opisu probelma, mislim da se radi o gljivicnoj infekciji. Poboljsaj uslove zivota kod kornjace, narocito kod fitriranja vode, ishranu poboljsaj i trebalo bi biti sve ok.
 
Ona sve uglavnom jede i non stop je gladna. Račiće smo prerasli odavno, hranim je uglavnom vitaminima, ponekad joj dam malo i salamu ,ali ne znam koliko je to baš ispravno :eek: ? U akvarijumu sam imala 3 ribice, koje je ona juce pojela :) . Možda nisam smela da držim ribice u istom akvarijumu sa kornjačom ?
 
Račiće smo prerasli odavno, hranim je uglavnom vitaminima, ponekad joj dam malo i salamu ,ali ne znam koliko je to baš ispravno :eek: ?
Nije ni malo ispravno! Salamu ne pomisljas da dajes kornjaci jer ces jos samo stete naneti a ne koristi. Ako zelis nesto ponuditi sto je meso, to moze biti samo riba, piletina i govedina.
Akvarijumske ribe ne mogu zajdno sa crvenouhim kornjacama , ribe su kornjacama dobar plen.;)
 
Znam da ribu obozavaju, ali nisam se bas nadala da ce mi pojesti akvarijumske ribice :)

Hvala Vam puno na savetu !
Pozdrav ;)