Potraga

CTale

Member
4 Avgust 2010
199
5
18
Beograd
Krajem 90-ih je u tržnom centru na Vidikovcu (Beograd, Rakovica) neko imao radnju, sa stvarno bogatom terarističkom ponudom.

Zna li neko ko je to bio i da li i dalje radi? (na Vidikovcu nije više već više od 10 godina)
 
Iskreno, ne znam za tu radnju.
Mada je i ranije (pocetkom devedesetih) bilo bogatih radnji sa ponudom teraristickih zivotinja ne samo u Bg-u, vec i Novom Sadu.
 
Ne mili mi se da se sad registrujem na forume koji se bave samo teraristikom samo zbog ovog pitanja.

Lik je držao i zmije (imao baš razne, sećam se nekih mnogo slatkih zelenih zmijica, čini mi se da ih je zvao "afričke travarice"), i guštere, pauke, krabe... Ne verujem da je tek tako prestao da radi sve to.
 
Ma ok, nego ne mogu baš da svarim informaciju da tako opremljenih radnji više nema u Beogradu, a još manje da je taj Vlajko pomalo misterija.
 
Pa zna kako, svaka akvaristicka - teraristicka radnja je u osnovi posao od koga neko zivi. Ako stvari krenu lose i nema zarade vlasniku ne ostaje nista drugo nego da stavi katanac na vrata bez obzira sto je u radnji imao izuzetnu opremu i zivotinje.
Jos jedna otezavajuca okolnost je ta sto mnogi prodavci nisu imali ili nemaju nikakvo prisustvo na internetu pa zato nemoj da se iznenadis da mnogi nikada nisu ni culi za tako neku radnju.
 
To me i danas iznenadjuje da mnoge radnje nisu uopste zastupljene na internetu. Gledajuci posecenost ovog naseg sajta, a i uopste sajtova sa ovom tematikom znam da bi svaka informacija doprinela tome da bolje rade. Da li je u pitanju kompjuterska nepismenost ili neshvatanje koliko to znaci u danasnje vreme?
 
Mislim da je i jedno i drugo, mada ima i trećeg razloga. A taj je da za neku takvu radnju ne mora baš svako da zna.
 
Ne mora svako da zna ali bi potencijalni kupci trebali da znaju. Meni je sve jedno gde ja kupim ako mi cena odgovara ali prodavcima bas i nije. Nisam siguran da su oni bas srecni ako svi idu kod komsije a ne kod njih.
 
Pa baš zato i kažem. Potencijalni kupci uglavnom i saznaju (forumi i sl.), a sajt kao platforma za ponudu i prodaju je ipak nešto bitno drugačije. Fiskalno drugačije.