POVREĐEN OSKAR

sanja83

New Member
19 Juli 2012
9
0
1
40
Molim vas ako neko zna da mi odgovori na pitanje da li može da se regenerišu povređena usta ribice. Pirana ga je napala i malo gricnula jedan deo usta i sada on visi pa ne znam da li da ga ne diramo ili da otkinemo to parčence i da li će to zarastiti.
Da li treba da ubacim neku tečnost u vodu za dezinfekciju ili da ništa ne diram i da li on može da preživi sa tom povredom.
Hvala unapred. :)
 
Nemoj da otkidas to parce. Rana ce zarasti,, a ti mozes da dodas malo metilen plavog u vodu.
 
Metilen plavo ima svaka akvaristicka prodavnica. To direktno nece da pomogne da rana zaraste ali ce da spreci da dodje do infekcije i dodatne komplikacije mada rizik je uvek prisutan.
hvala puno,kupila sam cmf tretman za slatkovodni akvarijum,to su mi preporučili u radnji protiv bakerija i gljivica,nadam se da je i to ok pošto nemaju metilena.
 
Ribice su uspešno izlečene ali intersuje me nešto ukoliko znate da mi odgovorite,koliko je vode potrebno za dva oskara od po 10cm i jednog jack dampsija od 2cm.Ša mislite da li to može biti razlog njihove svađe?Akvarijum ima 43l. Hvala.Pozdrav
 
Ta litraza nikako nije dovoljna. Oskari ce jos porasti tako da ce im i 100 litara biti malo.