Pozdrav svima!!!

Danijels

Member
17 Maj 2009
40
0
6
Pocetnik sam a nenormalno zaljubljen u akvaristiku! Kao sto nek rece, akvarijum je ''besendin'' za mene.
Pre oko 2 meseca sam stari poprilicno amaterski akvarijum zamenio novim, vecim i skoro mogu reci pravim akvarijumom sa pravom opremom. Sa puno toga u njemu jos nisam zadovoljan ali u postupku sam doterivanja i sređivanja istog (koliko mi ogromne obaveze dozvoljavaju), pa se nadam da ce svakim danom biti bolji.
Jos jednom veliki pozdrav svima.
 
Vidim da je red (kako i treba) da novi clanovi prikazu svoje akvarijume ali ja to trenutno ne mogu jer je isti u teskim mukama i problemima u poslednja 2 dana. Ocito da na pocetku i nisam bas imao srece sa ovim za mene novim ozbiljnijim nacinom bavljenja akvaristikom iz ljubavi (tek oko 80 dana imam ovaj akvarijum i maksimalno mu se posvecujem), jer su mi ribe vec snasli problemi (bolest). Trenutno se borimo i ja i ribice tako da akvarijum i ne izgleda bas najbolje.
Pozdrav svim clanovima jos jednom!
 
Pozdrav Danijels:welcome1:
Sa problemima u akvaristici svako se od nas susrece bez ozbizra na akvaristicki staz i nikad ne mozemo znati gde i kada ce se pojaviti neki problem . Zato slobodno ako zelis , iznesi tvoj problem kroz neku novootvorenu temu, da zajednickim trudom sve to resimo. Ovde na forumu ima dosta iskusnih akvarista koji ti svakako mogu pomoci.

Jos jednom dobrodosao i pisemo se;)
 
Hvala Fauna na recima podrske ali sam cini mi se trenutno u bas bezizlaznoj situaciji. Od subote predvece ribe mi ugibaju jedna za drugom. Moj prvi problem nakon skoro 3 meseca. A valjda je i taj trenutak morao doci.
 
Dobrodoslica i sa moje strane i zao mi je sto si se zatekao u takvoj situaciji. Izlaza uvek ima bez obzira na muku a jedino je pitanje koliko ce sve to da nas kosta. Ovde ne mislim samo na materijalnu stranu.

Eto tako pa sada nebudi lenj i procitaj malo nase diskusije. Ima tu svasta, ljudi su svasta iskusili i mnogo toga pomocice ti ubuduce da pravilno reagujes i izbegnes potencijalne zamke akvaristike.
 
Svi smo mi nekad doziveli nesto slicno, nekad iz neznanja, nekad iz lenjosti ili gluposti ali kao sto vidis jos uvek smo tu u akvaristici. To je mozda i jedan prelomni momenat i ko to savlada i nastavi dalje postaje pravi akvarista. Treba da shvatis da je akvaristika jedno stalno ucenje i nadogradjivanje znanja i bez obzira koliko dugo se bavis njome uvek postoji nesto novo sto treba savladati i nauciti.
Sad je najvaznije da strpljivo lecis svoje ribe pa sta prezivi, prezivi. Nemoj odmah kupovati nove ribe nego sacekaj da bolest prodje pa onda kreni ponovo. Poslusaj Bobanov savet i malo procitaj na sajtu, jer ces naci mnogo odgovora na koje jos nisi postavio pitanje.