pozdrav

miki37

New Member
6 Decembar 2008
16
0
1
Evo da se i ja predstavim red je.
U akvaristici sam totalno nov i neupucen.
Imam akvarijum 40x60x80 dimenzija mislim 120l.
U njemu imam grejac, filter i tri vrste riba ali pojma nemam koje su jer sam sve to dobio na poklon. Imam akvarijumski sljunak i sad bih stavio biljke unutra pa molim za pomoc sta i kako da stavim. Inace imam problem i sa vodom jer se muti i zeleni pa ako je neko raspolozen da pomogne ja cekam.
Pozdrav i hvala unapred
 
Pozdarav Miki :welcome1:

Sto se tice akvrijumske mutne vode , ocigledno moras menjati filter u akvarijumu , pretpostavljam da je u pitanju neki motorni unutrasnji filter sto za litrazu od 120 l i nije bas preporucljivo. Bilje bi trebalo posaditi sto pre kako bi se sto lakse uspostavila bioloska ravnosteza . Misljenja sam, da si imao dovoljno bilja u akvarijumu mozda bi ti taj unutrasnji filter odradjivao svoj posao. ;)
 
Hvala na dobrodoslici i odgovoru. Za filter sam i ja dosao do zakljucka da trebam menjati.
A sto se tice bilja treba li mi neka posebna podloga jer sam negde procitao da se stavlja zemlja i tako to ili to mogu staviti ovako u sljunak? Mogu li stavljati biljaka koliko hocu ili ima neko ogranicenje i hoce li se voda sama izbistriti ili je moram menjati?
Nadam se da nisam preterao sa pitanjima
 
Prvo sto trebas da uradis jeste , da pretarzis malo teme po forumu , dosta toga je vec napisano i receno (imas opciju za pretragu )

Da ti sada malo olaksam posao i uputim na neka mesta gde sam vec nesto rekao o svemu tome sto te interesuje;)

Kako saditi bilje?
(ova teme je stara ali moze biti od koristiti)

Podloga za akvarijum -i ovo je nesto starije ali ima reci o zemlji kao podloga za akvarijume i kako je mozemo spremiti . Stari recept koji se moze modifikovati.

Izbistriti vodu - jedan od nacina kako da izbistrimo vodu a da je kompletnu ne menjamo. Znaci , pozivamo u pomoc raznorazne hemijske preprate kojih vec ima na nasem trzistu.


 
Veliko hvala Fauna iskoristicu tvoje savete i nadam se da cu napraviti nesto sto valja i sto ce se meni svideti. U svakom slucaju kad zavrsim sa svim poslacu sliku da se vidi sta sam napravio
 
Gde budes stao i sve sto ti bude nejasno ,slobodno pitaj, postavi pitanje , otvori temu , tu smo svi da pomognemo .

Slike obavezno postavi , ovde je uobicajeno postavljati slike a sa druge strane i veoma interesantno videti. :)