Pseudomugil furcatus

mrvica

Member
5 Novembar 2004
176
0
16
Beograd
Jedna predivna rainbow fish je ova riba, koja je po ponasanju veoma miroljubiva i dobra za zajednicki akvarijum. Mene podseca na Gupi jer non stop je razdragana i u pokretu.
Po svom izgledu je veoma neobicna. Moram priznati da me je par dana, dok se nisam navikao na njen izgled, izludjivao jer sam mislio da je crkla, jer pliva uglavnom pri povrsini.
Za pocetak toliko i jos samo slika:

popondeta.jpg
 
Qctopus said:
...Bilo ih je u avgustu ....(U poverenju opet si neobavesten)

Ok. bilo ih je u avgustu ali nema ih sada. :wink: Ma i da ih imas redovno to ne mora nista da znaci ako ih nema po radnjama, tj. ako ih maloprodaje ne uzimaju redovno .

Kao primer ,navedi mi jednu radnju u Beogradu koja ih sada ima ?

Mislim da bi to bilo epohalno, kada bi ih neko od nas nasao u nekoj radnji.
Medjutim , opet nije sve tako strasno kako izgleda jer vidis... tih ih imas i to je veliki plus . :D

Ja kada govorim o retkim vrstama na nasem trzistu ,tu pre svega mislim na maloprodaje odnosno, akvaristicke radnje jer snabdevenost hobista je bas tu u tim radnjama i od tih radnji i kupaca poticu sve statistike ,koliko je koja vrsta zastupljena kod nas i sl.. Kapiras?:wink:
 
Vidi Fauna, ni ovde a ni bilo gde drugde nema radnje koja ce da ima sve ribe u svojim akvarijumima koje su raspolozive kod veleprodaje. To je logicno jer je broj riba zaista inpozantan i menja se neverovatnom brzinom.

To se sve resava sa listama raspolozivih riba. Te liste se dopunjavaju svakodnevno i kao takve se salju prodavnicama. Vrlo jednostavno i sve funkcionise.
Ako se kupac pojavi u radnju sa nekom zeljom, sve sto prodavac treba da uradi je da pogleda u aktuelne liste veleprodaja i da vidi da li je takva riba raspoloziva. Ako jeste, vec sledece jutro ce da je ima u radnji.
Eto, to se tako resava, prosto i efikasno.
 
Prelepa ribica, a jos ako se ljuti na nekog i pocne da se duri... E pa to izgleda ovako:
 

Attachments

  • pseudomugil.jpg
    pseudomugil.jpg
    21.5 KB · Pregleda: 82
Zoo, za VP cene najbolje je da pitas preko PM-a . Ipak je tako bolje i za tebe kao maloprodaju, a isto tako i za onoga ko ima veleprodaju.

U principu na forumima mozemo videti samo MP cene, recimo tvoja cena u tvom shopu :wink: