Rena Smart Heater

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
326
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Evo do sada nisam video da je neko spomenuo ovaj grejac pa cu ja da ga spomenem jer je to grejac koji zasluzuje paznju.

Jedna izizetno dobra stvar je da je ovaj grejac nesalomivi jer jednostavno telo grejaca nije od stakla sto je uobicajeno za grejace. Vrlo je lepo dizajniran i moze lako da se ukomponuje u sredinu. Duzina grejaca od 300 w je oko 35 cm sto je izuzetno povoljno i omogucava nam da grejac postavimo vertikalno sto je i preporucljivo za ovaj grejac. Razlog tome je to sto grejac ima supljinu koja se prostire duz celog grejaca i zagrevanjem voda struji kroz grejac. Pored toga tu postoji i prosta prikljucnica pa jednostavno moze da se prikaci i spoljni filter ili neka pumpa za vodu.

Podesavanje temperature je na nivou od 0.5 °C sto je izuzetno dobro i regulaciono dugme se pomera sa izuzetnom lakocom. Opseg temperature je od 20 do 34 °C.

Grejac je opremljen i malom elektronikom tako da cim dodje do odstupanja od zadate temperature ukljucuje se alarmno svetlo. U sustini kada je svetlo neprekidno ukljuceno onda grejac greje, kada usporeno blinka onda je temperatura niska i kada ubrzano blinka onda je temperatura visoka.

Eto to bi bilo onako uopsteno o ovome grejacu koji ima zadatak da ne dozvoli da mi se Gastromyzon-i prehlade :)
 

Attachments

  • DSCF0432.jpg
    DSCF0432.jpg
    16.1 KB · Pregleda: 6
  • DSCF0438.jpg
    DSCF0438.jpg
    14.5 KB · Pregleda: 9
  • DSCF0439.jpg
    DSCF0439.jpg
    14.4 KB · Pregleda: 5
  • DSCF0442.jpg
    DSCF0442.jpg
    20.8 KB · Pregleda: 8
Konacno da se resimo grejaca sa kucistem od staklene epruvete, za mene licno to je pun pogodak.

Jako interesantno izgleda i upozoravajuca lampica koja nas obavestava o padu ili porastu temperature, cim budemo bacili pogled na akvarijum svakako ce biti upadljiva ako bude alarmanto blinkala sto moze dosta znaciti za zdravlje nasih riba.

Nisam upoznat da li je takav grejac stigao i na nase trziste .:?:
 
Bez obzira na ovaj grejac mislim da se mi necemo skoro resiti tog stakla jer je to ipak jednostavnije a to znaci i jeftinije.

Sigurno da ga ima negde i tamo mada ko zna ali vremenom ce da se pojavi, to je sasvim izvesno.