Ribbon Eel

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
326
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Rhinomuraena quaesita - Ribbon Eel je riba koja fascinira svojim izgledom i kojoj je tesko odoleti. Nazalost to je riba koju je izuzetno tesko privoleti da uzima hranu pa zato se i ne preporucuje u morskoj akvaristici. Ipak sve to nije razlog da ne pogledamo par slicica ove ribe i da malo uzivamo u svemu tome :)


DSC07427.jpg


DSC07481.jpg


DSC07490.jpg


DSC07488.jpg
 
Uvek su me odusevljavale sve zmijolike vrste riba , tako da je ova riba prelepa za moj ukus. Zao mi je sto ova vsta ne moze da se lako privikava u vestackim uslovima ,inace bi bila veoma zastupljena u morskim akvarijumima.

Bobane , kada je vec ova riba u tvom akvarijumu, zasto ne pokusas da eksperimentises sa njom, mozda i nadjes neki nacin da je naviknes na odredjenu hranu.? :)
 
Bobane , kako napreduje hranjenje ribe? :) Interesuje me da li sada konstantno uzima hranu, i da li si mozda pokusao sa nekom dugom hranom (pre svega mislim na nezivu hranu)?
 
Jede zivu hranu bez problema a obozava neon tetre tako da su mu one na trpezi :)

Naravno da pokusavam i sa drugom hranom samo je to dosta komplikovano jer je riba sita. U pocetku se svodi da krene da jede bilo kakvu hranu koja je po pravilu ziva. Da bi je sada navikavao na drugi hranu treba da prestanem da je hranim zivom hranom sto moze da bude riskantno odnosno da prestane da jede sto bi bilo pogubno.

Ja u principu dodajem komadice seckane hrane (ribe, lignje itd) pa ce mozda i da uzme nesto od toga a verujem da vremenom i hoce.