Savet za stanare akvarijuma

RORY

New Member
12 Februar 2011
4
0
1
Postovane dame i gospodo,
molio bih za savet (zasto ne i kritiku) u vezi sa izborom ribica za svoj prvi "ozbiljniji"akvarijum. Dimenzije akvarijuma ce biti 70cm(D)x32cm(S)x38(V), dakle nekih 85 litara cca. Imace spoljni trokomorni prelivni filter od 15-ak litara sa aq. sundjerom, keramickim perlama, onim sto ne znam kako se zove a lici na materijal za izradu dzacica za krompir ili jabuke (molim za strucan naziv da se ne brukam u pet-shopu) i u prvih 20-ak dana aktivnim ugljem (njega planiram samo za prvi period i onda bih ga izvadio. Savet DA ili NE?).Pumpa Atman at-302, grejac 100W. Moja zelja je da imam sledece stanovnike a vi prokomentarisite:
- 2x Colisa lalia (oba muzjaka)
- 2x Ramirezi
- 4x Neonke
- 1x Guppy (zbog deteta, obozava ih)
- 1x Coridoras
- Eventualno 1x Betta (iz starog "manjeg" akvarijuma. Da li ga prebacivati u planirani aq. ili ne?)
Hvala i pozdrav:hej:
 
Ja bih dodao jos neku gupiku i nekog corija jer su to jatne ribe i ne vole da budu same. Kad kazes Betu pretpostavljam da je borac u pitanju. Mislim da bi mogao da dodje u kombinaciju sa ovim ribama.
 
Slazem se sa Zokijem.Gupi definitvno par komada,a koridorasa slobodno mozes i vise komada sto ih vise imas nece se kriti po akvarijumu bice veseli i razigrani.Ako si u mogucnosti uzmi i vise neonki...Oprema sto se mene tice je ok.
 
Da da, mislio sam na borca. Hvala Zopex. Pojacavam tim sa jos guppy-ja i coridorasa.