Setnja magacinom

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Bas volim da setam magacinom. Uvek me to nekako privlaci i uvek ocekujem da vidim nesto davno ostavljeno i zaboravljeno. Zagledam detalje, podsetim se gde je sta ostavljeno i jos puno stvari koje idu uz to. Jos je interesantno da svako ko je u magacinu uvek izgleda vrlo zaposlen. Dovoljno je da stanete i nista vise. To vec deluje kao da izvlacite, negde iz dubine memorije, gde je nesto ostavljeno sto vam bas sada treba. Ko god vas vidi pitace vas sta trazite i kako moze da vam pomogne u potrazi za izgubljenim ... da a sta ja to trazim?

Jednu takvu setnju sam i zabelezio kamerom, tek neke detalje pa da podelim sa svima.

Vrlo lepo i privlacno mesto je EHEIM prostor. Tu ima svega i svacega i uvek je interesantno da se kobrlja po tim stvarima.

DSC01529.jpg


Odmah tu pored su i neki korisni uredjaji a znate i sami sta radi Shuran, Rainbow i njime slicne kompanije.

DSC01530.jpg


DSC01555.jpg


Spustam se polako pored hrane za ribe ...

DSC01544.jpg


tu je odmah i Seachem, Aquarium pharmaceutical, ...

DSC01534.jpg


Pogledam i koliko nam je ogreva ostalo za predstojecu zimu, hej pa to nije drvo za lozenje nego nesto drugo, nesto za akvarijum ...

DSC01540.jpg


a grejanje ce da obavimo na drugi nacin i za to se pobrinuo EHEIM Jager.

DSC01541.jpg


Malo obidjem i "stakleni" deo tek da vidim i to. Razni akvarijumi, za svaciji ukus ...

DSC01547.jpg


gotove garniture za koje se pobrinuo EHEIM ...

DSC01546.jpg


a ima nesto i za one koji vise vole da imaju bazen u kuci nego akvarijum. Opet EHEIM a ima i od drugih.

DSC01550.jpg



Posto je ovo vec deseta slika red je da prekinem ovu setnju i da pogledam sta rade moje ribice :)
 
Jel ti to nas zaj***va? Aaaaaaaaaaaaaa! Samo nam to radi, ti jedan grozni, gadni, pokvareni...
Jel mogu da svratim do magacina na koji minut, a ti ugasi svetlo za to vreme :lol:
 
He he..primetio sam da si dobre cepanice obezbedio za zimu ,koliko metara (m3) ima tamo ? Da li ce ti biti dovoljno za jednu zimu? :lol:
 
Bi se i ja malko proetala po tom skladitu...uuuuu, koje radosti (bila bih pravi djed Mraz, sebi i svom akvariju :wink: )
 
Hmmm to se zove magacin....

Nekada je i ovde bilo tako , kada je bilo vise parica u narodu ....
Bice nadam se opet jednoga dana.(U poverenju zivim za taj trenutak)


Inace Peco kad Boban ugasi svetlo moras da tapses sve vreme ... to su pravila igre u magacinu .:wink:
 
Evo ta ista mesta kako sada izgledaju. Nije sve popunjeno i to je normalna pojava i novi kontigenti dolaze redovno :)
 

Attachments

  • 0L1A6637.jpg
    0L1A6637.jpg
    255.1 KB · Pregleda: 24
  • 0L1A6642.jpg
    0L1A6642.jpg
    207.1 KB · Pregleda: 23
  • 0L1A6648.jpg
    0L1A6648.jpg
    305.6 KB · Pregleda: 23
  • 0L1A6650.jpg
    0L1A6650.jpg
    260.5 KB · Pregleda: 23
  • 0L1A6652.jpg
    0L1A6652.jpg
    228.4 KB · Pregleda: 22
kolika je ta prodavnica velika kad je magacin toliki,i ja malo nisam u toku Bobane jel ti radis u akvaristickoj prodavnici ili imas svoju odgajivacnicu na NZ ili svoju radnju imas?
 
Gledam Bobanov magacin i razmisljam, koliko mi kaskamo za savremenim svetom. Eto, Novi Zeland kako se kaze, na kraju sveta a posao ide bez vecih problema....hvala Bogu tako i treba da bude.;)
Ne znam da li Boban zna, ovakvih magacina sa ovakvom kvalitenom robom nije bilo kod nas, bilo je slicnih ili bolje reci, malo slicnih i opet mnogi od tih nisu uspeli odrzati kako tako poslovanje, vec su se zatvarali i otvarali nakon nekog perioda pod drugim registrovanim nazivima "novih firmi" pokusavajuci ponovo biznis ali na zalost sa jos slabijim efektom. U te fimre ne ubrajam velike pet centre koji naravno imaju monopol i neke druge potpore u poslovanju kao na primer PET CENTAR. Mislim da ovakavi magacini, sa ovakvom kvalitetnom robom, u nasoj zemlji nemaju nikakvu sansu da funkcionisu. Kupiti jedan najobicniji EHEIM kanisterski filter u Srbiji je kao da kupujes automobil Mercedes C klase, sto znaci ogranicena kolicina za odredjen broj kupaca. Nazalost, realnost je takva kakva jeste...
 
E Fauna voleo bi da nisi u pravu ali na zalost ti si u par crta oslikao opste stanje Srbije. Kupovna moc vecine ljudi je ravna nuli a bez toga tesko da ce stanje da se popravi.

I ovde ljudi gledaju da ustede ali se niko ne trese da uzme jedan EHEIM kanistar filter. Ja ih imam cetiri i od toga tri mi sede negde u supi. Ispravni ali tako stoje, skoro da sam ih pobacao pre izvesnog vremena kada sam pobacao gomilu drugih akvaristickih stvarcica.

NZ funkcionise a diskutabilno je da li je na kraju ili pocetku sveta :)

Dobrivoje ja radim u veleprodaji, cuvam, pazim i mazim ribe i ribice :)
 
Nemojte bas da potcenjujete Srbiju u smislu snabdevenosti, u smislu potrosnje jeste neuporedivo.
Sve ovo sto je za slatkovodnu prikazao Boban ima i ovde. Recimo moje trenutne zalihe korenja su nekoliko ovih gomila, a opet su pogodniji za akvarijum od mangra koji je ovde na slikama... A ima opet ovde i sto tamo sigurno nema.
Akvarijuma takodje ima po magacinima u velikom broju.
Opreme ima uglavnom sve sto je potrebno i za neke ozbiljnije akvarijume...
Naravno da moze i bolje i vise, ali trenutno stanje je tako da mislim da ne treba niko da se zali na Srbiju u smislu snabdevenosti.
 
Coa, ne mogu da provalim da li je tvoj odgovor sala ili je zaista ozbiljan. Ako je ozbiljan, ne vidim razlog za kritiku sto neko iznosi cinjenice. Znaci, zbog patriotizma moramo skrivati istinu i izmisljati nesto sto u svakom slucaju ne stoji?! Podseticu te, ne zaboravi da Beograd nije Srbija i da u svim ostalim mestima u Srbiji ne mozes naci ni jedan kvalitetan brendirani filter kao sto je EHEIM a da ne pricamo o nekim brendiranim akvarijuma. Moj grad nije mali, cak sta vise moze se reci i da je veliki, ali je toliko siromasan sa ponudom da je to strasno i jadno. Takav slucaj nista nije bolji ni u ostalim mestima po citavoj Srbiji. A da budemo iskreni, ni u Beogradu nije ni priblizno kvalitetna ponuda kao na primer kada svratimo negde u Evropi, u neka manja mesta kao naprimer poput Linza, Salzburga, Innsbrucka ...i td. To su cinjenice i od njih se ne moze pobeci.

Da me pogresno ne shvatis, ne omalovazavam tebe i tvoju radnju, tvoj trud da budes snabdeven i da ponudis najkvalitetnije sto mozes, ali kao sto rekoh, o Srbiji se ovde prica a ne Beogradu. Nadam se da me razumes...