Six-Bar Lamprologus

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
326
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Neolamprologus sexfasciatus - Six-Bar Lamprologus

Link ka databazi: Neolamprologus sexfasciatus

Na slici je prikazan Neolamprologus sexfasciatus "Gold" - Tanzania

DSC04139.jpg
 
Nisam cuo da tako neko zove sexfasciatus-a mada ako ti kazes onda sigurno neko i zove tako tu ribu. Malo mi je i nelogicno "sirotinjska" jer za jednu ovu ribu mozes da dobijes najmanje cetiri frontosa ako ne i vise. Jednostavno su ne uporedive jer sexfasciatus spada u top ribe jezera Tanganyka sa stanovista akvaristike.

Evo ti citat Pieere Brichard-a odnosno kako on pocinje opis ove ribe:

"This species is without doubt one of the most spectacular fishes in Lake Tanganyka, ..."

Sa time se mnogi akvarisi slazu a i zasto ne bi kada je to tacno.
 
Jel to po cenama iz NZ, jer ovo su cene kod nas

Neolamprologus sexfasciatus "Gold" 5-6cm. 450din
Cyphotilapia frontosa "Mpimbwe" blue 7cm. 1600din

Frontoza je tri puta skuplja od sexfasciatus-a, a nadimak bi zapravo u originalu trebao da bude ' poor man frontosa '

Mada znaju?i pojedine ciklidae uopte me nebi za?udilo da pojedinoj ribi daju ovako idiotski nadimak ako mene pita.
 
He a mi sada kao deca diskutujemo o tome :)

Cena je relativna stvar i zavisi od mnogih cinioca. Kao sto vidis tu se nigde ne navodi odakle su ribe stigle itd. Lokalni mrest pojeftinjuje ribe a tu treba da se racuna i na akvaristicki trend. Pored toga zavisi i od misljenja veleprodaje i samih trgovaca. Ima tu svasta i u ostalom nije ni vazno.

Ipak da neko zove "poor man frontosa" sexfasciatus-a nisam cuo :)
 
Poto je to jedan lijep ciklid, a i vidim da ne pie puno o njemu, napisat ?u ja koju sitnicu :D , tek toliko, za prvu ruku :wink:

dolazi iz Jezera Tanganyika
Odrasli primjerci doseu do 15 cm
kao i ve?ina ciklida iz jezera T i M je dosta teritorilalan i u skladu s tim i agresivan prema svakome koga smatra uljezom na svom podru?ju
U adekvatnim akvarijskim uvijetima, ta je riba dugovje?na, (za neki riblji vijek) i ivi 10-ak godina
U akvariju naj?e?e zauzima podru?je dna ili sredine, ovisi o kuljama i ure?enju samog akvarija, koji bi trebao imati dosta kamenja. to se prehrane ti?e nije izbirljiv, jede ve?inu ponu?ene hrane. Najbolje ih je kao i ostale ciklide iz jezera T i M drati u neto ve?em akvariju a tako ih ne mijeati s nekim osjetljivijim ribama koje bi mogli ras?etvoriti
Ciklide iz tih jezera najbolje drati samo s svojim sunarodnjacima ciklidima iz istih jezera


pH: 7.6 - 8.0
tvrdo?a: 10 dGH
Temperatura: 23-26 C
 
Bravo Jase mi se nismo setili da napiemo neto vie o ribi nego se dovatili tudjih gluposti.

Bobane i da ga zovu tako, svejedno je glup nadimak.

Ako je stvarno skup na NZ ajde da radimo neku kompenzaciju :lol: