Skalar trikolor

Fantom

Member
5 Novembar 2007
212
2
18
Beograd
www.akvarijumart.com
Evo zeleo bih da predstavim lepotane koje sam voleo, i zlom sudbinom ostao bez njih.
Slika je losa, a tome najvise doprinosi to sto je staklo akvarijuma bilo isprskano varnicama priliko brusenja metala, a i ja nisam neki fotograf. Ali mislim da ce se dovoljno videti kako su izgledali moji trikolori. Par koji je na slici, nalazio se u mresnom akvarijumu, bili su izvanredni roditelji, a klinci su bili lepsi od mame i tate, ali to na zalost ne mogu da vam pokazem.:(
 
Pa stvarno ne znam sta jos da radim, predhodni put mi se pojavila slika u prozoru za kucanje, a sada je opet nema tamo gde treba da je ima.
 

Attachments

  • Skalar trikolor 1.jpg
    Skalar trikolor 1.jpg
    92.9 KB · Pregleda: 60
Steta...nazalost tako je i tu ne moze nista da se promeni ali mozda se pojave novi ljubimci... ali ipak ce ostati lepo secanje na ono sto smo nekad imali.

Imam slicnu situaciju sa jednom biserno belom zenkom, nije bilo manjeg skalara a boljeg roditelja. Nastradala je, bar tako mislim jer drugog razloga nije bilo, u jednom medjusobnom obracunu dva mresna para....

Trikolori su stvarno divne ribe. Posebno kad su pravilno odnegovane pa im boja dolazi do izrazaja. Imam i ja jednog krupnog muzjaka izuzetno lepo obojenog. Pokusavam da ga uparim sa zenkom iste vrste (trikolor) ali je ona zasad jos mlada i on je ne prihvata. Ustvari tu su dve zenkice i zasad lose ide sa obe. Mrestio se sa prugastom zenkom i potomstvo je bilo polovicno, i trikolora i prugastih.

Njihovo mesto u mom akvarijumu im je vise puta osporavano ali ja ih se jos ne odricem jer ih volim. I ako ih se odreknem bice to samo zbog-diskusa. :mrgreen:

Eto toliko o mojoj vezanosti za trikolore. :hej:
 
Vidis, bela zenka o kojoj sam pisala je bila zenka sa kojim je trikolor bio uparen. Kada je ona nastradala u akvarijumu su ostala dva muzjaka i jedna zenka (prugasta). Trikolor se redovno mresti sa njom a ona naizmenicno sa oba muzjaka. Imala sam priliku da uzmem ikru iz oba mresta koja su se dogodila u roku od dva dana i izvedem mladj o istom trosku.
trikolor je i dominantni muzjak u akvarijumu. Uslikacu ga i pokazati, lep je kao i onaj sto ga je imao Fantom.
 
Stvarno steta bili su lepi,ali docice neki novi i lepsi.
Evo nekih mojih trikolora i jednog belog.
 

Attachments

  • 4.jpg
    4.jpg
    97.7 KB · Pregleda: 28
  • 3.jpg
    3.jpg
    91.8 KB · Pregleda: 30
  • 8.jpg
    8.jpg
    64.5 KB · Pregleda: 26
  • beli.jpg
    beli.jpg
    94.2 KB · Pregleda: 28
Nikad nakaciti sliku:ebote:

Ako ovo uspe, ovo je moj skalar-trikolor:mrgreen:
 

Attachments

  • trikolor-pon..jpg
    trikolor-pon..jpg
    33.4 KB · Pregleda: 27