Skimmer_kineski

Peca

Member
4 Novembar 2004
157
0
16
Novi Beograd
Ja nastavljam sa opisom kineske robe. Danas mi je u ruke doao i prvi kineski skimer koji se pojavio na naem tritu. U pitanju je counter-current skimer, ta?nije kopija Aqua Medic-ovog Miniflotor skimera. Ukupna visina skimera je 39 cm, dok je reakciona cev duine 30 cm. Pre?nik spoljanje cevi je 5 cm, dok je ?aice 8 cm. Moe se postaviti direktno u akvarijum ili u odgovaraju?i filter. Ka?i sa na staklo putem ?etiri, kako mi se ?ini, solidna vakum prilepka. Na alost, skimer je na prodaju tako da ne mogu da ga isprobam i kaem neto vie o samom radu ure?aja. U kutiji je samo skimer sa komadom creva i drvenim raspriva?em, ali kako je u pitanju zaista jeftin ure?aj i nije realno o?ekivati neto vie. Za njegov rad treba jo samo vazduna pumpa, tako da je ceo komplet jednostavan za rukovanje. Proba?u ovih dana da napravim malo bolje fotke, po dnevnom svetlu.
 

Attachments

  • e_casica.jpg
    e_casica.jpg
    27.5 KB · Pregleda: 13
  • e_bez_casice.jpg
    e_bez_casice.jpg
    22.8 KB · Pregleda: 18
  • e_ulaz_vode.jpg
    e_ulaz_vode.jpg
    17.7 KB · Pregleda: 13
hmmm, ba me zanima sve vezano za skimmi
...ove slikice nisu lose, ali da je cijeli sklopljen...
 
Tu je stvarno tesko kreirati neko misljenje kod takvih proizvoda. Nekako logicno mi se namece odgovor da u sustini tu nije nista lose i da ce taj skimmer da radi. Koliko ce on da bude efikasan to je drugo pitanje. Pre svega radi difuzora koji je drveni. Opet, on moze da se vremenom menja.

Za jedan mali akvarijumski sistem on sigurno moze da uradi nesto. Sto bi rekli, bolje ista nego nista. Ipak za jedan ozbiljniji sistem takvi skimmer-i su cisto bacanje para. Ja imam neke kineske skimmer-e i iskreno, nikada mi nije palo na pamet ni da isprobam kako radi pa zato i ne mogu da sudim o svemu tome. Kako stvari stoje takav skimmer ce da ostane tajna za mena.
 
opet pokuavam da stavim tu fotku, gde je ceo skimer. Stina, pa pie ti radijus (pre?nik). :wink:
 

Attachments

  • e_skimmer_ceo.jpg
    e_skimmer_ceo.jpg
    17.4 KB · Pregleda: 22