Slika

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Kako vreme ide ja sve vise i vise ulazim u stos slikanja akvarijuma i samo se pitam gde je kraj. Mislim da je nepotrebno reci da sam ja prilagodio akvarijum slikanju a taj proces jos nije gotov. Evo slike neon tetre pa je pogledajte. Slika je samo smanjena jer je original 2880 x 1920.

0L1A7566.jpg
 
Da bi se prokometarisalo o kvalitetu fotografije, da li moze jos bolje, mora se fotka postaviti na "Actual pixels" a to jedino mozemo uraditi u PS ili nekom slicnom programu. Evo ja sam to uradio, snimio fotografiju i pregledao u PS CS6 i licno za mene je ok, malo su pri vrhu repnog peraja zamuceni pikseli ali to je toliko zanemarljivo da mozda ne treba ni komentarisati o tome. Naravno, najmerodavniji pregled je na originalu, znaci originalna fotografija bez ikakve obrade. Sve u svemu, odlicna fotka.:)
 
Zamucenje repnog peraja je od ostecenja tog peraja, bakterija ili tako nesto, a ja na brzinu lupio malu zakrpu.

To sto vidis to je skoro pa raw slika. Mala korekcija u kontrastu i ekspoziciji i to ne mozes da izbegnes. Naravno da obavezno ide korekcija za dati objektiv.