Spasio se!!!!

Dane

Member
7 Decembar 2004
249
0
16
Gostivar. Makedonija
Ova tema je pred svega namenjena Mrvicu, Mirku i Eddiu. Sinoc sam im rekao da je macak (tj. tromesecno mace) koji sam dao devojci pojeo otrov za miseve i dobio je stomacne tegobe i je lezilo 12 sati, za to vreme je samo povracao par puta. Dali su mu neke antibiotike (analgin i andol) da ga smire....radili su svega i svacega samo da ga spase. A ja sam za to vreme bio u Sk (kao i svake nedelje) i kada sam doznao da mu nije dobro jednostavno sam poludeo-pokusajte da razumete-maca se uvak poradja pored mene (ovaj put i Nenad je prisustvovao) prvo mace koje je rodila je bio upravo on, jos je majka nije izlizala a ja sam ga imao u rukama pred nje :) , znao sam da je macak po boji. Cuvao sam ga 3 meseca i poprilicno razmazio (sve to znajuci gde ce ici kada dodje vremena za to....). dosao je i trenutak razdeljbe. Malisa se odlicno primio u novi dom, ali na zalost u jednu sobu su imali otrov za miseve....i kasno su se setili da ga jos imaju..... Ipak malisa je pojeo od otrova samo malo (na svu srecu). Sinoc sam Eddiu, Mirku i Mrvici na chatu reko kako se stvari odvijaju i Eddie me je savetovao da mu daju mleka. Preneo sam im to i dali su koliko je mali mogao da popije (popio je cele 3 kasike-bio je preumoran sto od tablete, sto od tegobe).
Sinoc kada su se probudili pogodite sto su videli :) malisa trci niz celu sobu i veseli se isto kao sto je to radio i dan pre toga.
Kazu da macke imaju 9 zivota....malisu ostaju jos 8 :) .
Zakljucak: nemojte koristiti otrov za miseve kada imate male macke, pored toga sto vam nije potreban moze da imate i nezeljenje posledice.
p.s. Znam da je sajt akvaristicki, ali ovo sam morao da podelim sa nekoga.
 
Dane bas lepa vest :D :D

Drago mi je da je sve ipak dobro proslo i da je tvoje macence ozdravilo.

Pozdrav. Mirka.
 
Dobro je sto je sve proslo ok., mada je moglo da krene sve naopako.

Dane moras da znas, kada nastupi hemijsko trovanje kod pasa i macaka (kroz usta), da moras brzo da reagujes a najvaznije da izazoves povracanje kod zatrovane zivotinje. Znaci moras dati neko sredstvo koje ce to izazvati kao sto je na primer slana voda ili nesto slicno a najbolje je uzeti u apoteci Apomorphinum hydrochloricum koji ce najbolje delovati. Nakon toga se daje neko smirujuce sredstvo jer je tada zivotinja u velikoj depresiji.

Eto, to ti je sada neko lose iskustvo i opomena da se deratizacija u kuci i stanovima ne vrsi hemijskim sredstvima, vec mehanickim a najbolje bioloskim kao sto je tvoj spaseni macak :D
 
Bravo za machkica. Hehehe, ma jaki su to stvorovi. Samo ga odsad cuvajte.
I raspitaj se malo za to lecenje andolima, mislim ali nisam siguran sad u to, da se mackama ne smeju davati humani lekovi. Mogu biti otrovni za njih, mislim za andol da postoji posebno upozorenje.
 
Hvala svima na upozorenjima i savetima.
Macak nije vise samnom (da bio ne bi doslo do trovanja, posto otrove bi bilo smesno da koristimo kad trenutno imamo 3 macke :) ). Kao sto sam reko mali je kod devojke 4 dana, ipak prenecu sve to nju.
Nadam se da ce ih sporo potrositi Mrvice :) .
 
To je sve taktika tetka, cujem da skoro svi akvaristi imaju probleme sa svojih zenama sto se tice broj i velicina akvarijuma, pa sam se odlucio da je polako privikavam na ono sto najverovatno je ceka :wink: .
Mora postepeno da se privikne na zivot sa mackama i akvarijumima.
Pre nekoliko meseci je dobila i mali akvarijum sa gupama i black molama....do sada nema gubitke sto se ribica tice.
 
Dobro je to pripremas Dane, :D
ali pazi da tebe kasnije ne priviknu na neke druge uslove zivota...pranje sudova, peglanje itd, itd..pa plus akvarijumi, pa plus mackice pa plus..(nema pivo samo da znas) :lol: :lol:
 
Dane, odlichna taktika! INteresantna..
A htela sam da kazem da mi je mNOGO drago za machka malog shto je preziveo. Meni je jedan veliki tako uginuo, pa tim josh vishe.Koje je boje malisha i kako ga je devojka nazvala?