Sta bi to moglo biti? Vaska...?

Vaške...?

Evo sad neznam u koju oblast da ubacim temu. Naime u akv. koji cikliram mozda malo vise od 15-ak dana vidim neke zivuljke koje hodaju po panju a vala i plivaju. Velicina ~O.5mm.Boja belicasta. Nacin plivanja u naglim skokovima.Oblik: ne vidim dobro ali deluje ko neka vaska tj. nesto sa nogama ili nekim ekstremitetima. Sta bi to moglo da bude :?:1)Jel nesto opasno:?:2)
Hteo bih da znam da li da stavljam ribice ili....?
Znam da je tesko reci po opisu ali mozda imate neke predpostavke ili savet. To je nemoguce fotografisati. I ja jedva da mogu videti na sta to lici samo pliva tako karakteristicno: naglim skokovima po 1-3cm i brzo hoda po panju. Nije duguljasto. Najvise lici na pauka mada ne razaznajem jasno.

Ribe jos nisu u akvarijumu niti su bile. Sve ostalo jeste. Filter i termostat rade voda je dosla na zeljeni kvalitet i biljke se primaju.Pojavila se nekolicina puzeva kao i braon alga.

I osim toga primecujem po nekim listovima i panju nesto kao gomilice izmeta braon boje i jako sitno cevasto i ocigledno nije zivo nego kao neki talog. Da nije to od puzeva?:?:3)
 
Vaske???

Drndao sam po netu i ne mogu da ustanovim sta je to.
E sad bas me briga sta je. Vazno mi je ono sto nije. To znaci pitanjeje kako biti siguran da nisu paraziti tj nesto stetno?
Negde sam procitao odgovor na slicno pitenje. Kaze ako su paraziti pocrkace bez riba. Pa sad... , ne kaze za koje vreme:confused: Da li da se oslonim na ovakvu logiku i koji bi moguci paraziti najduze ziveli bez zrtava :?: Uopste kakve su verovatnoce za neki konkretan organizam i koji:confused: Ponavljam da je to maksimalno do 0,5mm a mozda i manje i belicasti.
 
Evo nadjoh neki link o "bagrama":mrgreen: u akvarijumu ali sigurno nije planarija jer to je crv i dosta je veci od 0,5mm. Ovo bi pre moglo biti neki kiklop ili ostracoda sudeci po velicini i nacinu kretanja mada je ovo sto vidim kod mene mozda malo manje.Po slici ne mogu da ocenim ali pise da moze biti raznih boja. Ko zna mozda su mladunci.Vidim to ne smeta. Vazno mi je samo da iskljucim mogucnost nekog parazita. Evo linka
http://www.planetinverts.com/what_is_that_bug_in_my_aquarium.html