Stigao JE Aq!!!

Iwek

Member
20 Oktobar 2007
42
0
6
stiga je AQ, napokon! mislim da je pedantno uradjenevo, isprobao sam ga - nigde ne pusta, sutra pravim postolje, a ovih dana trba i da ga stavim u rad. evo par slika
dimenzije sa pregradom filtera su 80x30x35 (pregrada je 15cm)
 

Attachments

  • Aq 002_resize.jpg
    Aq 002_resize.jpg
    84 KB · Pregleda: 78
  • Aq 003_resize.jpg
    Aq 003_resize.jpg
    74.6 KB · Pregleda: 62
  • Aq 001_resize.jpg
    Aq 001_resize.jpg
    82.1 KB · Pregleda: 87
Voleo bih kada bih mogao da kazem da je sve perfektno odradjeno ali na zalost ipak vidim jedan propust .

Za toliku duzinu i visinu akvarijuma potrebno je uraditi ojacanja na akvarijumu jer u suprotnom doci ce sigurno do stavranja "stomaka"(savijanja stakla) na prednjim i zadnjim stranicama. Da je to tako proveri sam tako sto ces napunjeni akvarijum do vrha ,pogledati sa strane tj. nanisaniti prednju i zadnju tacku jedne od najduzih stranica (prednja ili zadnja stranica je u pitanju ,nadam se da me kapiras kako treba da pogledas;) ) Ovo ti pricam jer znam 100% da se stvara stomak na toj duzini i visini , cak i na manjoj .Iz iskustva znam da se na duzini od 70 i visini 35cm gde je debljina stakla 6 mm, savija staklo i dobija tz. stomak na akvarijumu. ;)

Ovde u ovom slucaju to nije tesko doraditi i postaviti ojacanja , sto bi bilo svakako pozeljno i korisno .:)
 
OK. ja sm planirao znaci da ga stavim u neki kao "sanducic" tako da bude ojacan odozdo i na vrhu nesto slicno. sta ti plus predlazes, i kako bi uradio sve sada sa ovim postojecim?
 
Mislim, da ti to nije nikakvo resenje taj "sanducic" . Upravo zavrsavam akvarijum slicnih dimenzija , fotografisacu ga i prikazati kako treba odraditi ta ojacanja...
 
Samo da se ogradim. ;)

Moja pretpostavka da se ovde radi o akvarijumu gde je debljina stakla 6 mm...to je moja slobodna procena. Ako sam pogresio i ako se radi o 8 mm, sve je ok i u tom slucaju se izvinjavam na previdu..:sorry:
 
u pitanju je stklo 6mm, dimenzija samog Aq je 65x30x35 i plus filterski odvojeni deo 15x30x35
 
Pod pretpostavkom da nece vodeni stub da bude neto 35cm, vec 31-32 u vr' glave, moje iskustvo je takvo da staklo nece da pravi stomak ili opasan stomak, mada bih i ja stavio uzdužna ojačanja po vrhu, ono kao ojačanje plus nosac za gornjr staklo, mada ne znam kakav si krov planirao, ja bih stavio one sijalice sa klasičnim paljenjem za neonke što se kače, idu dve u haubu fabričku i imaju odsjajivači unutra, što je jako dobro. :hej:
 
Kao sto sam obecao evo da i ispunim dato obecanje. :)

Prikazujem akvarijum dimenzija 60x30x40 gde je visina 40 cm ali ne zelim da ga uporedjujem sa Iwekovim vec samo da pokazem kako treba uraditi ojacanja na akvarijumu. Dobro znam da akvarijum tih dimanzija 65x35x30 gde je visina H=35 cm, pokazuje veliko savijanje u goprnjem delu prednjih i zadnjih stranica ,Navodim sopstveni primer , kada sam punio akvarijum koji sam naveo u prvom postu ove teme 70x35x30 gde je H= 35 cm, savijanje stakla pocelo da se pokazuje na visini od 25 cm, vec na 30 cm je bilo drasticno savijanje gde sam morao da stanem i da praznim akvarijum kako bih naknadno postavio ojacanja . Kada sam postavio ojacanja i napunio akvarijum do vrha ,savijanja nije bilo ni deseti deo milimetra,sto znaci da veliku ulogu igraju te staklene lajsne.

Opet vam kazem , golim okom kada
normalno posmatrate akvarijum, nista necete primetiti ali ako pogledate sa strane i kada pocetnu tacku i zadnju tacku na stranici nanisanite, videcete to odstupanje i savijanje. ;)
 

Attachments

  • aq60x30x40.jpg
    aq60x30x40.jpg
    34.6 KB · Pregleda: 97
  • aq60x30x40_2.jpg
    aq60x30x40_2.jpg
    39.1 KB · Pregleda: 76
COA, slika cu sutra Aq dokle sm stigao, mada nesto i nezurim.
Fauna, :ziveli:vidim li dobro? tebi ide jedna staklena lajsna na vrhu Aq ali ne do kraja, imas li je i sa druge strane Aq?
 
E, sada sam napunio i pokrenuo ima 3 dana. cekao sam da postavim "krov" (poklopac) sa rasvetom i mislio danas ali izgleda NISTA. U Aq je 10 tetrazona, 1 gibiceps, 1 pleksotomus (ako sam pravilno napisao) i JEDNA JAPANKA! znam da nije za ovakve Aq ali ona mi je bila prva riba. jos tu treba biljkica, ali narode ovi tetrazoni su kao pirane nedaju japanci da pridje biljki, cak imaju dva koji je vijaju po celom Aq na smenu i cini mi se daje grickaju za peraje (da je ne ubiju slucajno)
 

Attachments

  • DSCF2787_resize_resize.JPG
    DSCF2787_resize_resize.JPG
    90.5 KB · Pregleda: 56
  • DSCF2782_resize.JPG
    DSCF2782_resize.JPG
    73.3 KB · Pregleda: 58
  • DSCF2788_resize.JPG
    DSCF2788_resize.JPG
    73.6 KB · Pregleda: 63
imali su samo tetrazoni, kada naletim uzecu i druge! sta li mogu ovi da urade japanci i zasto je grickaju?
 
nije da mi se potkralo, znao sam... mislim cuo (procitao) sam na forumu da japanke nisu za ovakav tip Aq (trava...) ali nisam imao kud, prvo sam imao Japanku, a za dva Aq nema mesta:). sad sta je tu je, vide cu! izgleda da joj oni brane da gricka travu :lol: valjam_se vise joj ne prilazi!!!
 
Iwek, napuni akvarijum pun , oko 2 cm od vrha, nema potrebe da bude toliko od vrha prazan.Zbog toga moze da dodje do prekida dovoda prljave vode kod prelivne cevi, zato sto je toliko mali nivo u akvarijumu i filteru. Obicno u takvim slucajevima se desi takva nezgoda. Znam da se plasis prelivanja vode iz filtera u akvarijum usled nekog zagusenja cevi (kod punih akvarijuama u tim slucajevima dolazi do izlivanja vode iz njega) ali to mozes resiti na neki drugi nacin. Kod akvarijuma ne bi trebalo da se vidi nivo vode, ruzno je. Znaci, poklopac ili neka ukrasna traka , mora da prekriva taj nivo vode .

Naravno , ovo je tek u fazi pripreme, pa te razumem i znam da ce sve to kasnije drugacije izgledati.:)
 
Dopunicu Faunu, da ne bi doslo do prelivanja vode iz akvarijuma, usled zapusenja cevi, dovoljno je da se ako fontanska glava pokrece filter, ista podigne vise, znaci da ne bude pri dnu filtera, a to opet znaci da se odvodna cev iz filtera skrati. Najgore sto moze da se desi u tom slucaju ako se zapusi dovodna cev, ili ista povuce vazduh je da crkne fontanska glava, ali to nije strasno sobzirom koliko su one smesno jeftine.