T5 osvetljenje,mala pomoc

Damari

Member
27 Septembar 2007
350
0
16
svetprinceva.wordpress.com
Ovako za koji dan mi stize komplet hauba sa 4 T5 od po 39W
imaju 14000K sto ja naravno necu da zadrzim u AQ jer tu planiram slatko bilje a ne korale :mrgreen:
e sad ,na sajmu planiram da kupim bar dve druge T5 sa po mom misljenju 6400K
Ono sto ne znam jer se prvi put susrecem sa T5 je koje proizvodjace da gledam ,sta da izaberem a da nije neka ludilo cena.
Vidim da se po internetu cene tih duzina krecu od 8,5€ pa do nekih 25€
ja naravno nisam sad u mogucnosti da uzimam naj ma sta to predstavljalo.
Nadam se na sajmu i povoljnijim cenama pa bih da uzmem nesto OK
sta vise ako mi bude dovoljno povoljno zamenila bih sve 4 lampe odmah ,ako ne dve sada dve kasnije.

Imate li preporuku firme koja je ok u svrhe bilja ,moze slobodno pun naziv lampe .
Hvala unapred :)
 
Arcadia ima vise tipova cevi za akvarijume i terarijume, ovde su ceste ali u klasi skupljih.
Sylvania ima cev tipa Gro-Lux koja je solidnog kvaliteta a nize cene.
Philips ima takodje vise svojih lampi za razne namene u akvaristici i teraristici, ovde se srecemo sa nekoliko tipova za morske i "aquarelle" za slatkovodni, postoje jos i neke tipa nature,plant ili slicno koje imaju svoju primenu u akvaristici.
Poslednje koje sam isprobao i sa kojima sam izuzetno zadovoljan je Osram lumilux cev. Rataj ih prodaje uz preporuku da su za biljne akvarijume. Iako daju malo zuckasto svetlo pokazale su se da u kombinaciji sa sylvania grolux mogu biti vrlo isplative za zelene akvarijume.