taninska kiselina

MArkisha

Super Moderator
Staff member
26 Januar 2006
348
4
18
Karaburma
Posto sam pre izvesnog vremena naisao na neke teme vezane za zakiseljavanje vode zainteresovao sam se za taninsku kiselinu koja se pominje kao jedno od efikasnih sredstava za spustanje ph vode.
Imam opciju da je nabavim ali posto se porucuje moram da saznam kako se koristi da bi znao koja bi mi kolicina trebala...Posto vidim da ima siroku primenu i u farmaciji i u veterini i u stocarstvu,kako se koristi u svrhu bezbednog zakiseljavanja vode za mrest riba?
Evo mog primera:

1) Ako imam 100l vode koja je dobijena reverznom osmozom i karakteristika recimo kiselost oko 6.4ph, karb. tvrdoca izmedju 0 i 1 i ukupna tvrdoca isto izmedju 0 i 1, koliko bi trebao da stavim taninske kiseline da spustim ph vrednost da bude recimo 5.5 ili 6? Kafenu kasicicu,supenu kasiku,10ml ili recimo 100g?

2) Dali prouzrokuje neke nezeljene efekte - vezano za mrest?

3) U humanoj upotrebi se navodi da se preparat daje u vodi za piće, svakog dana praviti svež rastvor, neposredno pred upotrebu...kako postupiti u slucaju spremanje vode za mrest?


Nadam se da ce neko imati odgovore na ova pitanja!
Pozdrav!:mrgreen:
 
Kada se igras sa pH onda postuj pravilo da moras da meris pH jer je to nemoguce da se izracuna jer ti neznas sta tvoja voda sadrzi. RO voda mozda ti deluje cista ali je daleko od toga i ona se ne koristi u analizi bas iz tog razloga.

Taninska kiselina je vrlo slaba i ti ne mozes da povredis ribe ako spustis malo pH sa njome. Nezeljenih efekata nema ako riba zahteva kiseliju vodu za mrest. Ako ti koristis RO vodu onda to bas i ne mora da bude tako sveze pripremljena jer ta voda nema neku izrazenu pufersku smesu koja ce da se odupire toj promeni.
 
Kiselina moze da se naruci u apoteci.
A problem je jer kiselina je 6000din za 1kg.Pa su ova pitanja proistekla jer neznam koliko mi treba kiseline da spustim ph za pola jedinice mere.
Ako bi stavio na 100l vode recimo 100g kiseline mislim da se ne isplati,jer u slucaju da omane mrest(ovi),kao da si bacio 600din kroz prozor.

Svestan sam Bobane da samo testiranjem mogu da procenim koliko treba,ali ako narucim recimo 100g i sve potrosim a rezultati slabi,nemogu da se pojavim posle 5 dana u apoteci i da opet narucujem,mislice da se sprdam sa njima.A recimo 1 kg mi je veliki izdatak....

Pa sam se nadao da neko ko je imao dodira sa ovom kiselinom moze da mi da makar priblizan odgovor o doziranju,da bi procenio dal se uopste isplati igrati se sa tim...
 
Veleprodajna cena recimo kraljevske neonke u Srbiji je 0,3e. Da bi imalo smisla mrestiti kraljevsku i troskovi moraju da budu minimalni i treba koristiti vec oprobane metode koje daju rezultate. Kod odgajivaca vidim kako se mresti kraljevska, te sve to ide standardno u malim kadicama sa tresetom koji je bukvalno za dzabe (300 litara treseta oko 15evra), dovoljno da sluzi godinama, a za kraljevsku je dobar i taj kiseliji treset koga ima bukvalno svugde.
 
Kolicina potrebne kiseline iskljucivo zavisi od alkalnosti a to niko ne moze da procenjuje ako nema tacne podatke. Ako imas cistu vodu onda ti dodaj bukvalno trunku kiseline i pH ima rapidno da se spusti. Nema tu govora o kilogramu ili sto grama kiseline. Obicno je kafena kasicica vise nego dovoljno za neku srednje tvrdu vodu. Problem je sto voda sadrzi druge sastojke koji mogu da neutralisu tu kiselinu ili jos gore ako ima puferski kapacitet. To niko ne moze da predvidi. Iz tog razloga je treset bolji jer on polako ispusta kiselinu pa se uspostavi neka ravnoteza.

Eto da ponovim, sa tom tvojom tvrdocom i pH koje pominjes tebi bukvalno treba mala kolicina da spustus pH.

Inace ti mozes uspesno da spustis pH i sa mineralnim kiselinama i da te sve to ne kosta toliko. Ipak ako ti zelis stabilan pH onda ti je bolje da trazis pufer za to.