Terarijum 40x30x30

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,488
63
48
Serbia
www.beke.co.nz
Nakon nabavke mongolskih skocimiseva, resio sam da im napravim boksove za parenje.

Odredio sam neke dimenzije prema svojim mogucnostima, odnosno ono sto mi prostor u sobi dozvoljava a to su dimenzije :

40cm x 30cm x 30cm (duzina x sirina x visina)


http://fauna.beke.co.nz/slike/terarijum5/terarijum_glodar1.jpg

Kao sto na fotografijama mozete videti postoje dve ventilacione mreze , jedna je sa strane a jedna na poklopcu terarijuma. Mreze na ventilacionim otvorima su celicne jer su u pitanju glodari koji ce u njemu biti i koji bi vrlo lako pregrizli aluminijumske mreze ako bi ih postsavili.

Naravno ,ovakav terarijum moze i te kako posluziti i za neke druge terarijumske zivotinje kao, recimo terestrijalne vrste tarantula, za razne vrste skorpiona , pojedine vrste gekona i td...

Nadam se da ce vam se dopasti i ovaj terarijum koji sam samostalno osmislio .:)




 
Last edited by a moderator:
Thanks...:)

Uvek se trudim da svaki terarijum, akvarijum ili bilo sta sto radim, odradim maksimalno dobro i bez gresaka, sto naravno trazi dosta koncentarcije i truda. Bas iz tog razloga volim da radim sam u radionici i da sam dobro inspirisan za rad.:D
Moram priznati da pored svega toga , za dobro pravljenje akvarijuma i terarijuma potrebno je imati i dobar alat . U svojoj maloj radionici (renovirani mali podrum) imam dobar staklorezacki vinkl,dobro nivelisani sto zasecenje i lepljenje stakla, dobar noz za secenje stakla , dobar pistolj za istiskivanje silikona , "fugen boy" za lepo izvlacenje fugni i jos dosta raznoraznog namenskog i improvizovanog alata koji mi olaksava rad.

Eto , mislim da je to kljuc uspeha.;)


 
Zaboravio je da doda da je teska pedanterija i da mu svaka sitnica smeta valjam_se

Zato ovo sve i izgleda ovako dobro pored toga sto je kvalitetno uradjeno.:)
 
Jes maikumu
stvarno e pedanteria ovaj Fajuna
da se i ja pridruzim reklami
i da pofalim ovaj terarijum
blago glodarima i piljevini u njemu
nego Fajuna kad pomenu taj alat
voleo bih da slikas sve to sta je potrebno
i izbaciš u temu
gde ima da se kupi i sta je kvaviletno
necu da ti pravim konkurijenciju
ali da nabavim sve to ne bi bilo lose
pa da secem staklo i pravim cuda :)
 
Ma, ovo sto pokazujem na forumu mozda na prvi pogled izgleda kao reklama (mada u neku ruku i jeste ;) ) ali verujte mi , nije mi to cilj . Meni je cilj da prikazem sta se sve moze uraditi sa staklom i da prikupim neke kritike koje mogu biti korisne za mene. Eto recimo, mozda bi neko imao neku bolju ideju za neke sitnice napr. oko ventilacionih otvora, bolje resenje za ukrasne lajsne, neko bolje resenje za materijale koji koristim za pokrivanje nekih povrsina na terarijumu koje nisu lepe ako su vidljive ili tako nesto slicno. Znaci , voleo bih ako bi neko imao bolje ideje da mi to i predlozi i da preko foruma prodikutujemo, a na drugoj strani i ja dajem nekome ideju kako se nesto moze uraditi. Naprimer , pojedini ljudi su vec iskoristili moje ideje i to su mi vec dali do znanja da ce primeniti . poslali su mi PM da su iskoritili nesto od toga sto sam prikazivao ,sto je meni i drago da sam nekome bio od koristi.

Sto se tice alata za izradu akvarijuma i terarijuma sa kojim se ja sluzim, vec sam davno javno izneo i to opet na forumu u temi "Alati za staklo" ali na zalost tema je otisla u pogresnom pravcu :D ( mozda danas ne bi otisla, malo sam iskusniji i malo pametniji kako treba
voditi temu u pravom pravcu :lol:).

Eto coa, bas mi je drago da se interesujes za pravljenje akvarijuma jer i ja sam tako krenuo ,raspitujuci se kod drugih iskusnih ljudi ali ne majstora staklorezaca, vec pravih majstora za izradu akvarijuma. Danas to radim vise iz ljubavi prema ovom hobiju a nikako da mi to bude osnovna profesija i da zaradjujem kako bih od toga egzistirao
(imam svoju drugu profesiju sa kojom se takodje bavim i od koje egzistiram), pravljenje akvarijuma i terarijuma dozivljavam kao nekakvu relaksaciju , opustanje i oslobadjanje nekavih inspirativnih ideja koje u nekim trenutcima prikupim .:D
 
Postovani Fajuna
steta sto si sve to pedantno uradio
pa si mi uskratio mogucnost koju prizivas
da se kriticki odnosim naspram tvojih radova
steta2 sto se ne razumem u zivot skocimisa
ja sam mislio da to i ne postoji
nego je neka fora za zaludjivanje ljudi
ima tih fora na internetu kolko volis, valjda
da ideju na inspiraciju dobijes za nova dela
A proucicu onu drugu temu
pa da postavim par pitanja i tamo
da otkrijemo tajne zanata
-staklosklepackog
Pozdrav:)
 
Last edited by a moderator:
Ekstra.
Jel ovi misovi stvarno toliko kenjaju kad su istrosili celu rolnu toalet papira? Salim se narafski :)
 
Hehe...ta suplja kartonska cev jeste od toalet papira ali to je postavljeno da bih se skoci misevi malo igrali. Zapravo, oni u prirodi kopaju dosta u zemlji i prave hodnike (prolaze ) kroz koje se provlace jer se tako osecaju bezbednije .

Napisacu nesto vise o skoci misevima koji su jako interesantni kao kucni ljubimci. ;)

Da,zaboravih... ova kartonska cev reciklirana je za par sati valjam_se