Uh bas me dugo nije bilo....

Srdjan

Member
4 Maj 2004
112
0
16
Vancouver BC
Prvo zelim da vas pozdravim sve :)

I stare i nove, mada su i novi ovde vec stari za mene koliko dugo nisam svracao ovde. Oni bas matori me se sigurno secaju :D. U jednom momentu sam pomislio da me je neko od admina pometlao kao neaktivnog clana. Mada koliko sam van akvaristike mozda je i trebalo, sram me bilo :)
Akvarijum nemam dobrih 7 godina (nema opravdanja), tako da sam prilicno van svega ali neka buba me ujela opet pa mozgam da se polako vratim u sve to. Citam, podsecam se, pa se nadam da cu uskoro nesto i da startujem :)

Nadam se da ste svi dobri, veseli i debeli.

Veliki pozdrav iz kisnog Pacific NorthWest-a
 
Znali smo da ces se kad tad ponovo pojaviti na ovom fotumu, jer bolest zvana akvaristika je neizleciva. Od nje se ne umire ali se umire sa njom.
Dobrodosao i sto pre nabavi akvarijum.:)
 
Evo ptica se vraca svome starom jatu a i svojim starim obicajima, bas lepo.

Naravno da ti treba akvarijum pogotovo u kisnim danima, nemoj da razmisljas puno. Tek sada mozes sebi da priustis malo vise i bolje nego pre pa iskoristi to.
Skoro sam preturao po starim slikama i prisetio se tog vremena, i ti si video jednu sliku sa tvog radnog mesta u zgrafi Stare robne kuce. He he davno je to bilo, devet godina sada.
Mi se i dalje mucimo akvaristikom a tako ce i ostati do daljeg, doduse malo smo se zasitili interneta pa je sve dosta mirno. Valjda i zivotni problemi nas teraju na takvo ponasanje.

Eto Srle cekamo tvoju temu o postavci jednog akvarijuma i naravno dobro nam se vratio u drustvo :)
I gde si ti tacno, USA ili Kanada ?
 
Last edited by a moderator:
Jes zoopex u pravu si neizlecivo je :) Zapusti se zbog gomile razloga ali je uvek tu i u sustini ne prolazi.

Bobane hvala jos jednom za one fotke, bas si me prijatno iznenadio. Da bas davno bese. Bio sam mlad i mirsav na tim slikama :D
Nisam u USA u Kanadi sam, Vancouver. U pravu si da su kisni dani najbolji za hobi. Ovde pogotovo, jer preko zime ume da bude tmurno i kisno dobrih 6 meseci. Sreca nema snega i smetova kao na istocnoj obali. Ova klima ovde je mnogo blaza i dosta je vlage.
Sto se tice moje price oko akvarijuma, ta ideja mi je naletela jer se dogodine selim u novi stan pa ce biti mesta za akvarijum. Imam fore da uradim malo istrazivanje i da se podsetim kako i sta. Danas sam bas isao u obilazak prodavnica da vidim sta se nudi. Cene su manje vise svugde slicne sto se riba tice. Oprema varira. Imao sam neke ideje oko dimenzija za akvarijum, ali da kupim staklo pa da lepim sam ili da narucim da mi neko uradi custom kostace boga i oca. Najverovatnije cu kupiti polovno ili novo u njihovim "standardnim" dimenzijama ako naletim na dobar dil. Postoji jos jedan potencijalan problem a to je da mi u novoj zgradi ne dozvole toliki akvarijum. Sa nekim malim necu ni da se zezam... Raspitacu se pa cu videti, mozda ako ga osiguram.
Ideja za taj standardni je 122 x 46 x 54, to je oko 280 lit, 75 gal (48 x 18 x 21). Mislio sam da idem sa dva Eheim classic 2215 filtera ili mozda sa jednim vecim 2217. Sad se valjda zovu Classic 350 i Classic 600. Mislim da je super varijanta ako se imaju dva jer je drugi ujedno i backup. Grejac Jager 250-300W i to je to. Sto se tice osvetljenja vidim da se dosta ide na LED rasvetu i tu nemam pojma sta i kako jer sam petljao sa neonkama u moje vreme.
Sto se parametara vode tice, cesmovaca je mekana i neutralna PH je oko 6,8 - 7. Akvaristi po forumima se zezaju kako im se diskusi mreste u cesmovaci.
Moja ideja bas zbog te vode jeste juzna amerika. Mislio sam nesto ubiljeno sa tetrama, korijima i mozda sa par ramova. To je jedna opcija. Druga bi bila mozda neki veci ciklidi kao Green Terror ili Electric blue agava, prelep ciklid, kazu da je relativno nova riba za koju ne znaju da li je hibrid ili nova vrsta. Barbusa ima u dosta varijanti isto. U sustini to su ideje a kako ce biti jos cu videti. Otvoren sam za sve predloge :) Taman mi trebaju predlozi da o njima mozgam, da malo vezbam ovaj moj akvaristicko zakrzljali mozak.

:)
 
Gde si bre, Srdjane!

Bas mi je drago da si se vratio na forum i sto zelis ponovo da formiras akvarijum . Takodje i ja sam se malo ulenjio, ali planiram da se aktiviram kada sredim neke obaveze koje vec duze vreme valjam u praznom hodu. Nisam znao da si u Kanadi dok mi Boban nije rekao i bas mi je drago da si se tamo snasao i sredio. :)
 
Des' Fauna sto godina :)

Eto uhvatilo me opet da petljam oko akvristike pa me to sve vratilo na stara dobra vremena dok sam visio po forumima. Naravno da sam morao ovde da dodjem. Dosta se zaboravilo pa malo citam da se podsetim i strano i nase. Verovatno cu da te smaram opet sa pitanjima kao nekada narocito ako mi dune da sam lepim nesto :) Steta sto mi nisi blize pa da mi skockas jedan po mojim merama... :D
Inace juce sam navatao jeftino polovan Eheim Pro 3e 2076 i Jager 250W. Covek se seli i odma je sve rasprodao hitno i ide u bescenje. Nisam mogao da verujem u kakvo je bescenje to dao... Krivo mi je samo sto nisam uspeo da uzmem CO2 boce sa sve difuzerima, neko me preduhitrio. Bile bas jeftine... ali bice prilike. Vazno je da sam krenuo, sad nema nazad :)

Sto se kanade tice ovde sam jos malo pa 4 god. Ok sam se snasao, radi se dosta ali nista kule i gradovi ko sto mnogi misle, samo neki normalan zivot. To je i najvaznije :)
Dosta je drugacije u odnosu na evropu i treba period adaptacije i prihvatanja odredjenih stvari sto nije lako. No, snasao sam se :)
Drago mi je da sam te cuo, nisam bio siguran da li si jos uvek aktivan ovde. Nadam se da su cera i zizi dobro i da ih slusas :) Sto se nezavrsenih obaveza koje su na leru tice zelim ti da se ubace u brzinu i da se srede, pa da i sve ostalo od aqua/tera stvari krene po planu :)
Ja se iskreno nadam da cu imati vremena da sam cesce ovde po forumu pa da se kuckamo.
Mozda Boban da opravi chat? :D