Ukrstena babuska

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,488
63
48
Serbia
www.beke.co.nz
Evo nesto veoma cudno sto se desilo pre nekoliko dana jednom mladom pecarosu iz Pancevackog kraja. Ulovljena je veoma cudna riba - crvena babuska ( carassius auratus gibelio )!! :D


babuska.jpg


Kao sto se moze videti na slici ova babuska ima pored crvenog pigmenta i dodatnih par bocnih peraja! Ocigledno se radi o melezu, sto ce se kasnija istrazivanja ihtiologa najverovatnije zvanicno i potvrditi.

Petpostavke su da se radi o ukrstanju "babuske" i japanskog "Koi" sarana, bas iz tog razloga sto se pojavljuju naradzaste pigmentacije na uhvacenoj ribi i dodatna bocna peraja. Takodje se pretpostavlja da su "Koi" sarani nekako iz privatnih ribnjaka dosli do Pancevackog rita.

(Informacija prikupljena iz revije ZOV br.524.)
 
Ja se iskreno nadam da je ova Babuska ukrstena sa Koi saranom, jer pored ove hemijske industrije u Pancevu i pored svega sto se u tu reku ispusta ne bi me cudilo da je neki mutant :roll:
 
Srdjane, pa to je iz tvog kraja stigla vest, cudi me da ne znas malo vise informacija o svemu tome. :?:

Raspitaj se malo vise tamo kod tvojih ribolovaca iz Panceva, verovatno znaju dosta vise o tom slucaju. :wink: