Upecana Pirana

zopex2008

Administrator
Staff member
8 Oktobar 2008
2,810
106
63
69
Beograd
U reci Veternici nedaleko od centra Leskovca ribolovac Dragan Mihajlović upecao je piranu tešku 980 grama i dugu oko 35 cm. Ova vest bi mogla da prodje kao kuriozitet da se nisu javili samozvani "stručnjaci" koji šire paniku među stanovništvom. Kako Kurir piše, jedan od tih "stručnjaka" Dušan Jovanović koji sam kaže da se akvaristikom bavi 30 godina dao je izjavu da se pirana lako prilagođava na nove uslove, da obično ide u paru i da je katastrofa ukoliko su se izmrestile.
Prema tome akvaristi, pecaljke u ruke i trk na Veternicu:)
 
Strucnjak za ribe kaze, da je pirana lako prilagodljiva riba na nove uslove, ali ne kaze nista da li je lako prilagodljiva na nase niske temperature tokom zimskog perioda. Mozda je covek mislio na termalne struje u Savi kod termoelektrane Obrenovac(samo ne znam kako bi stigle tamo) ili kako sam kaze, zive u paru, pa ih mozda ljubav greje...:rolleyes:
 
Ne verujem u ovu priču.. Čitao sam danas na nekoliko mesta, video fotografije "alasa" ali ne i fotografiju ribe.
 
Ko ce normalan da poveruje u ovakvu pricu sa ovakvim dokazima. Peca covek svakog dana neobicne ribe pa mu deca rekla da je ovo bas neobicno.

Pa jos dodaje da je pirana letos ogrebala decu kada su se kupali kao da je macka u pitannju. Pirana ujeda, otkida deo koze i to zestoko a ne grebe. Pored toga ona je izuzetno plasljiva bez obzira o kojoj vrsti se radi.

Da postoji sansa da je pustena u reku to je ok ali njena sansa da opstane je nula.