utjecaj svijetlosti na fotografiju

"Na prvoj slici akvarijum je osvetljen metal halogenom lampom (daylight) 6500 K. " Bobane, ta misli zato se ta lampa zove daylight? Pa zato to je bliska temperaturi boje dnevnog svetla, tj oko 6200K :wink:
 
jasenka said:
zasto ja ne vidim slike...
Koji pretraiva? koristi mada to nebi trebao biti problem jer:
firefox--- ni kod mene na poslu ne radi - doma radi,
IE--- radi i na poslu i doma,
opera ---- ne radi (na poslu nisam isporobao)

Postavke firefoxa doma i na poslu su jednake tako da nemam pojma u ?emu bi mogao biti problem
 
Ja vidim sve slike ok u svim browser-ima tako da tu nema frke.

Zasto se to svetlo zove daylight. Pa valjda zato sto je spektar svetlosti koju emituje ta lampa priblizna spektru dnevne svetlosti. Pa bas i nije "valjda" nego je zato. Razlika je u luminaciji i to ogromna a i CRI lampe se razlikuje od dnevne svetlosti sto je i razumljivo. I Peco, rekao sam da nema potrebe da diskutujemo o tome jer je to nevazno.
 
IE dobije s windowsima i on je najve?i usisiva? trojanaca, adawarea, virusa i sli?nih nepodoptina koje haraju netom zato jer je to Microsoftov proizvod i samim time propustan kao vic. sir, a sve to nosi njihov logo hakerima je pravo zadovoljstvo da ih *ebu, usto je to i najzastupljeniji preglednik kod korisnika interneta u svijetu.
Firefox i Opera su dosta manje zastupljeni pa time i manje zanimljivi hakerima, a usto njihovi stvoritelji su si dali truda da svoj proizvod u?ine to sigurnijim, a jedan od zanimljivijih stvari koje dolaze s njima i ono to nama korisnicima najvie koristi je pop-up bloker koji dolazi samom instalacijom preglednika (dok recimo kod IE mora posebno instalirat) i jo jedna vana ?injenica je da moe vie stranica gledati odjednom u istom prozoru (kod IE mora za svaku otvoriti svoj prozor---mada postoje koljke koje to omogu?uju i kod njega)

Eto malo je OFF ali ...
 
Pogledaj Jasneka u IE-u kakve su ti postavke ili proveri koliki ti je nivo bezbednosti...?
Mozes ako hoces da vratis sve postavke na podrazumevane vrednosti i da tada vidis da li je sve ok. sa IE-om... Ili zatrazi pomoc od Stipeta. :D :wink:

Inace i ovo moje je Off, ali mislim da smo neke stvari razjasnili sto se tice uticaja svetlosti na fotografiju. Mada je bilo i odstupanja od teme i govora o uticaju svetlosti na prostor u akvarijumu gde postoji apsorpcija svetlosti od vodene povrsine i tu znacajnu ulogu igra jacina svetlosti koja je izrazena u Luksima -Lux ...:wink:
 
uh, morat cu zamoliti Stipu za pomoc, jer nemam pojma to mu je (mislim na IE)
je, je, fino smo to prodiskutirali...budemo uskoro i o luksima i o tome kako moemo sami preko digitalnog fotoaparata (barem tu opciju nudi Olympus C-740 izmjeriti valne duljine svijetlosti koje su nam u akvariju 8) i naravno svukuda okolo