Uvoz riba

zopex2008

Administrator
Staff member
8 Oktobar 2008
2,810
106
63
69
Beograd
Svi smo ucili kako izgleda transport riba na duze staze. Klasika u kesu jedna trecina vode i dve trecine vazduha (kiseonika) i tako smo radili godinama. Medjutim i tu se stvari polako menjaju. Stigle su mi ribe iz Singapura. Kesa slepljena, jedva litar vode i u njoj 150 riba od 2,5 cm. U drugoj isto toliko vode i 375 riba od 2 cm. Gubici gotovo ravni nuli. Po dve ribe u svakoj kesi i to one koje su se zaglavile u nabore. Riba je u savrsenoj kondiciji i apsolutno zdrava i vesela.
Da dodam da je u svakoj kesi bila mala gomilica necega sto mi najvise lici na zeolit.
Sad jedino da Boban malo pojasni ovo.
Par slicica koje nisu nesto ali bice bolje od avgusta.
 

Attachments

  • uvoz 001_resize.jpg
    uvoz 001_resize.jpg
    97 KB · Pregleda: 66
  • uvoz 002_resize.jpg
    uvoz 002_resize.jpg
    92.4 KB · Pregleda: 69
Tako kako si napisao ribe se transportuju godinama. Nista tu nije promenjeno a stara prica i dalje vazi kada se ribe salju u prodavnice. Zeolit se koristi dugo, ni sam nisam siguran od kada se masovno koristi i on sluzi da obuzda amonijak.
Kiseonik se i dalje koristi kada se salju ribe na duge staze.
Sve to se radi tako jer se ribe transportuju avionom a tu se placa po kilogramu pa jedan litar vode vise kosta poprilicno :)

Meni se desavalo da transporteri negde zabrljaju i ribe su se vracale nakon tri dana bez ikakvog ostecenja. Grejac radi dva dana i to je najveca opasnost ako je zima.

I ajde otvori te kese i kazi sta je u njima :)
 
Stigao Badis badis, Danio choprae i Boras brigittae. Hocu malo da ubacim nove ili po malo zaboravljene vrste u srpsku akvaristiku da se godinama ne vrti jedno isto.
Sa Juznom Amerikom jos uvek nista novo, proredjeni letovi i ne moze vise od deset boksova da se posalje, a to je neisplativo. Tu imam naruceno gomilu lepljivaca izmedju njih i Acestridium dichromum, mog apsolutnog najlepseg lepljivca:).
 
  • Like
Reactions: dobrivoj
Nego zaboravih da pitam: Kako stoji kod tebe uvoz sa Juznom Amerikom i ako uvozis sta je to sto stize?
 
Mi smo vise orjentisani na ovaj deo sveta. Uvoz iz juzne Amerike je problematican za nas, jer tamo nema nekog koji ce da ponudi raznovrsnost i kolicinu kao izvoznici iz Singapura ili Indonezije. Takve kojekakve vrste mi uvezemo od Aquarium Glaser-a.
 
Da li vi imate neku prodavnicu, ili ste uvezli za neke radnje?
Kada bi bile puštene ove ribice u prodaju, predpostavljam da to još nije aktualno......
Ove nabrojane vrste su baš pogodne za biljne akvarijume, i stvarno nešto razmišljam za jedno jato, i par ovih Azijskih ciklida :cool:
 
Da li vi imate neku prodavnicu, ili ste uvezli za neke radnje?
Kada bi bile puštene ove ribice u prodaju, predpostavljam da to još nije aktualno......
Ove nabrojane vrste su baš pogodne za biljne akvarijume, i stvarno nešto razmišljam za jedno jato, i par ovih Azijskih ciklida :cool:
Nemam prodavnicu imam samo malu hobi odgajivacnicu. Nesto ovih riba ce se pojaviti uglavnom kod Coe.
 
Lep uvoz :) Nego da li je u pitanju Rainbow badis ili pravi Badis?

Sad si me bacio u nedoumicu. Ovo je pravi Badis badis, a kakav je to Rainbow? Googlao sam malo pa vidim da me salje na Dario dario. Ajde malo pojasni.
 
Mi smo vise orjentisani na ovaj deo sveta. Uvoz iz juzne Amerike je problematican za nas, jer tamo nema nekog koji ce da ponudi raznovrsnost i kolicinu kao izvoznici iz Singapura ili Indonezije. Takve kojekakve vrste mi uvezemo od Aquarium Glaser-a.
Kontaktirao sam ih i ja ali su me uputili na nekog Slovenca iz Ljubljane, jer je on zaduzen za nas. Kontaktirao sam i njega ali nikako da posalje lager listu-cenovnik. Ako imas tako nesto pusti mi na PP da vidim da li mi se isplati da se majem sa njima.
 
Oni su veleprodaja i mislim da ti trebas da budes registrovani uvoznik da bi radio sa njima. Sacekaj da vidis kakav ces odgovor da dobijes od tog tipa iz Slovenije.
Trenutno nemam nista od njih pa je mrka kapa po tom pitanju :)

Rainbow badis je Dario dario, mala ali vrlo lepa riba.
 
Ovo sve se uvozi redovno preko firme, jer kao pojedinac bi bilo gotovo neizvodljivo da to uradim.
Sa njima cemo da vidimo. Vaznije je da mi uskoro stizu nove ribe kojih koliko znam nije bilo kod nas.:)
 
Mislim da si se malo zaleteo sa Aquarium Glaser - om mada nisi naveo o kojoj se to uvoznickoj firmi radi. Oni iskljucivo prodaju ribe odobrenim veleprodajama i ti prvo treba da dobijes to odobrenje od njih. To znaci da imas registrovanu veleprodaju akvarijumskih riba ali i da kupujes kao veleprodaja. Ako mislis da ce se oni zamajavati sa par kutija riba onda ih zaboravi. Mozda i hoce ako tih par kutija imaju dobru cenu.
Cim su vas oni usmerili na tog slovenca to znaci da vas oni ne smatraju merodavnim za "veleprodaja za veleprodaju" posao.

Pogledaj ovo: http://www.aquarium-glaser.de/en/leistungen.php
 
Nisi me razumeo. Salju oni meni redovno ovo sto si mi ti poslao. U svom mailu naveli su mi da je za nasu zemlju zaduzen taj Slovenac i da se obratim njemu.
Inace firma sa kojom radim i gde se dogovaramo sta da uvezemo i nije tako mala. Zadnji uvoz je bio 51 kutiju. To je uglavnom bila kako ja to zovem "komercijala" koja mene previse ne zanima ali najvaznije je da je sva riba prodata i da pravimo novu porudzbinu opet iz Singapura.
Ranije smo uvozili nesto iz Kine ali nisam bio zadovoljan kvalitetom ribe.
Inace znam da Glaser nije interesantan za nase trziste, jer su mu cene sigurno vece nego ovde sto mi uvozimo. Znam da imaju ogroman broj vrsta i mnogo toga sto bih ja voleo da imam ali malo je kod nas ovakvih ludaka kao ja:confused: pa sam ti zato i trazio tu listu od njih da pogledam malo cene i vidim da li tu uopste vredi nesto raditi.
 
Pa ako se taj covek ne javlja onda opet posalji mail Glaser-u sa tim cinjenicama. Navedi sve to, kad i kako si pokusao da radis sa tim tipom ali da nesto skripi pa vidi sta ce da bude.

Da budem iskren opet si malo nedorecen. Da li ste vi kontaktirali Glaser ili tog tipa sa upitom o otvaranju naloga kao veleprodajna firma ili samo zbrda zdola trazite cenovnik. Pazi moze svako da posalje email, da kaze da je uvoznik i da trazi cenovnik. I nasa firma ne daje cenovnik i listu na uvid onima koji nemaju kod nas otvoren nalog.
 
Napisao sam im da smo zainteresovani za saradnju i nisam direktno trazio lager listu i cenovnik. Dao im osnovne podatke o firmi ciji naziv nedvosmisleno upucuje na akvaristiku. Ljubazno su odgovorili i uputili me na tog tipa, jer je on zaduzen za istocnu Evropu. To nije neobicna praksa kod zapadnjaka, jer sam takve slucajeve nalazio i u svom poslu.
Nije ovo nista ni vazno ni hitno. Hteo sam samo da vidim da li uopste ima mogucnosti da se saradjuje sa njima.
 
Znam da tako rade i onda nema sta, posalji ponovo pismo tom tipu i reci mu da si zainteresovan za kupovinu riba od Glaser-a a ne za saradnju jer saradnja moze da bude i prodaja tvojih riba iz tvog mrestilista. Pitaj sta ti je sve potrebno za taj biznis pa vidi kako ce tip da reaguje.