Vazno obavestenje

Fauna

Administrator
Staff member
15 Decembar 2003
3,488
63
48
Serbia
www.beke.co.nz
Narednih dana morate paziti da ne otvarate mail pod nazivom invitation, bez obzira ko vam to alje. To je virus koji otvara olimpijsku baklju, koja izgori hard disk na PC. Ovaj virus dolazice od osobe koje imate u adresaru, zato morate ovaj mail poslati to vie, jer bolje je dobiti ovaj mail 25 puta, nego dobit virus i otvoriti ga. Ako dobijete mail sa imenom invitation ne otvarajte ga nego odmah iskljucite PC. To je najopasniji virus objavljen na CNN, klasificiran od Microsofta kao virus najrazorniji ikad postojeci. Ovaj virus otkriven je juce posle podne od MCAfee te za taj virus jo nema odbrane.Ovaj virus unitava najjednostavnije sektor Zero tvrdog diska, gde je vitalna informacija skrivena.

Ovakvu informaciju dobio sam juce od svog provajdera, tako da zelim i vas da upozorim na mogucu opasnost kako se ovo ne bi desilo bas vama. Mozda vec i znate ,mozda su takodje vasi provajderi poslali slicna upozorenja ali ne skodi i ovde upozoriti. :)

PS. ovu temu sam premestio iz foruma objave mislim da je bolje ovde da stoji....Fauna :)
 
Hvala Fauna, i ja sam dobila neshto slichno od jednog prijatelja.
Dakle mailove sa nazivom INVITATION ne otvaram.
A shta ako dobijem takav mail, ne otvorim ga, ugasim PC, shta posle? Mogu odmah da ukljuchim opet PC, ili moram da pratim vesti, da bi znala shta i kako, i da su otkrili "lek" za virus..?
 
Ne znam SC ,kako bih mogao da ti dam odgovore na tvoja pitanja kada i ja ovo prvi put vidim i cujem...

Jednostavno ako dibijes bilo kakav nepoznat mail ... odmah ga brisi.
:wink:
 
Sinoc sam dobila mail upozorenja na taj virus, ali smatrala sam to salom, kao sto je bio onaj prosli put, o kome sam i pisala.

Jutros je o tome bilo i na TV, pa ovo upozorenje izgleda treba shvatiti ozbiljno.
 
Neki baja konacno napravio virus :lol:

Ako dodje do ovoga sto pise ja ne bi gasio racunar. Nesto mi je to malo ne logicno.
Stigne vam virus i vi odma dok racunar radi gasite masinu...
Pitanje je u kojoj fazi rada se u tom momentu nalazi Hard Disk. Ako se racunar naglo ugasi vi cete biti taj virus jer moze da se desi (a ne mora) da hdd ne parkira glave kako treba prilikom gasenja i da time on sam napravi fizicko ostecenje ploce diska.

U svakom slucaju onaj tekst se verovatno odnosi na prvi sektor diska ili takozvanu fat tabelu. Tu su informacije o particiji diska, formatu particije, itd.

Verovatno virus zezne tu fat tabelu i disk postaje neupotrebljiv.

Jos uvek nisam cuo da je napravljen virus koji fizicki moze da unisti hard disk.
U svakom slucaju virus ko virus... dolazi na mail, ne treba ga otvarati vec samo brisati.

Pozdrav.
 
Ljudi, ovo je klasicna zaje*ancija, naime tako nesto ne postoji.
Novi nacin za onu igru: posaljite ovo pismo na 10 adresa...
Sto kazu SC i Srle, sta kad ugasim racunar, da ga bacim u djubre, ili kroz prozor.
Samo saopstenje je pisao neko ko bas i nema pojma sa racunarskom tehnikom.
Redovno osvezavajte svoje antivirus programe, i ne bojte se.
Inace, INVITATION je pozivnica za GMAIL, ne bi me cudilo da je neka konkurentska firma( Microsoft) autor uzbune( lazne).
Da opet citiram Srleta, nema virusa koji moze da unisti( sagori, xa xa) hard.
Ako i dobijete neki atacment sa sumnjive adrese, kao i do sada, ne otvarajte.
 
Moze lako da bude to sto mesecar govori.
Google je imao problema sa Microsoftom, pa je moguce da je neko pustio buvu i da na taj nacin zele da uniste gmail kao deo google-a.
Bas zbog toga sto je invitation u stvari poziv nekome da otvori nalog na gmail-u.

Inace nemoguce je otvoriti nalog bez necijeg poziva.
 
hmmm
ne znam, i ne bih voljela znati
(istina ili samo jos jedan od nacina kako ljude natjerati da posalju cim vise mailova, nemam pojma, ali u svakom slucaju, opreza nikada dovoljno)
i stoga, hvala na upozorenju :wink:
 
> Ovim mejlom se obavestavaju svi clanovi grupe, da je zadnjih nedelju
> dana doslo do velike expanzije novog i opasnog kompijuterskog virusa
> pod imenom "IM invitation".
>
> Ukratko,opis stete koju virus nanosi dovoljno objasnjava njegov
> popularni naziv medju hakerima "Hard Disc Killer" ili samo "Hard
> Killer". Nanosi trajnu stetu podacima, ostecuje ih ili ih brise i
> duplira, dovoljno da optereti hard disk. Potpuni povratak podataka
> nije moguc. Jedino je otvorena mogucnost delimicnog povratka i to uz
> profesionalno servisiranje, koje nije nimalo jeftino.
>
> Virus se uglavnom siri u vidu "spam" mejlova..Obratite paznju narocito
> na mejlove koji u sebi sadrze rec "invitation" ..Osnovna
> karakteristika je da je prepoznatljiv po samim nazivima mejlova..Koji
> izgledaju otprilike: "inviting you", "invitation for you", "sms
> ivitation", "for you@invitation.net"...itd...
>
> S'obzirom na stetu koju nanosi obratite paznju...


Ovo obavestenje vec lici na pravo obavestenje, ne na pozive da sami spamujemo.
Kako su rekli u gnjavniku, ko je dobio slicnu poruku, neka ugasi racunar i pozove strucnu sluzbu (SRLE&me.comp) da se otarasi zarazenog racunara, trajno.
Pricalo se da je i Seve ovako nadzebala, dosla strucna sluzba i odnela hard :D
 
Cula sam (doduse ne licno) da je bio demanti, da je sve to lose preneseno javnosti....

Sta je sad tu istina???? Ko zna.... :roll:
 
Znaci ostecuje podatke a ne disk.

Postoje nacini da se spasu podaci, cak i oni obrisani ali je pitanje na koji nacin virus brise disk. Ima varijanti gde sve ode nepovratno.

Nisam se mnogo petljao oko spasavanja podataka ali sam uspeo jednom da coveku vratim 5 godina posla (programiranja) jer mu je Win XP pojeo 2Gb diska koji su odjednom nestali....(ne kazem sad da ce to vama da se desi to je bilo kada se XP pojavio i u toj pocetnoj fazi nije bio stabilan kao danas)

Sreca postoje programi koji mogu da izvuku stvar ako do toga dodje.

Svaki softverski kvar se da resiti makar resenje bilo i format c: :lol:
 
Klasika... uvek ista fora....
Pa same firme koje proizvode firewall,antivirus... zastitu prave viruse i ostale kerefeke nebili prodali svoj proizvod....Sto bi neko kupovao nesto sto mu netreba? :roll:
Microsoft,Sun,Google...oni moraju od nas da zive da nije nas nebi bilo ni njih... :wink:
Naravno necu koristiti e-mail narednih 100god i nemoze mi niko nista! :lol: