Vivaristika

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Ovo moje glasno razmisljanje potstaknuto je ovom temom:

Juce sam isao u malu posetu firmi Aquashop.

Vivarijum (Vivarium) je zatvoreni prostor gde se gaje neki organizmi iz nekog razloga koji nama nije ni bitan u ovom trenutku u ovoj temi. Drugim recima ako nesto zivo stavimo u ogradjeni porostor to je vivarijum bez obzira da li je u pitanju zivotinja ili biljka.

Ako posmatramo malo specificnije u zavisnosti od organizacije vivarijum mi ga dalje delimo na:

- Akvarijum ( Zivotna sredina je voda)
- Terarijum ( Zivotna sredina je suva)
- Paludaruijum (Uzajamno povezane gornje dve sredine)
- Insectaridum (Uzgajanje insekta)

Posetio sam sajt prodavnice iz gore pomenute teme i tamo nasao ovaj podatak: Aquashop akvaristika i vivaristika

Sada ako je akvaristika podskup vivaristike sta se ovde podrazumeva pod vivaristikom?
 
Ovde kod nas kada kazemo "vivarijum" mnogi pomisle na zivotni prostor gde je sredina kombinovana i zato su tumacenja tog termina razlicita i zbunjujuca.
Ova tema je mozda dosla kao slag na tortu, kako bi terminologiju koju koristimo konacno izdefinisali i kako bi citaoci precizno shvatili o cemu se govori u pojedinim temama.
 
Druže boBANe nisam očekivao da i ti furaš kovanice kao i mi paraakvaristi. Paludarijum je za tebe paladaruijum a za mene opet palamudarijum. Respect za izvrtanje.:sampion:
 
Druže boBANe nisam očekivao da i ti furaš kovanice kao i mi paraakvaristi. Paludarijum je za tebe paladaruijum a za mene opet palamudarijum. Respect za izvrtanje.:sampion:

E coa. nije to furanje kovanica nego debeli prsti za qwert tastaturu na mobilnom a uz to jos i corav. Kada sve to povezes jos je i dobro da profuram tek ponesto :)
 
Tema je vise nego negativna :) Ti si corav i imas debele prste, a ja sam perverzan i imam tanak mozak :)
Ne mogu da se obuzdam, imam fetiš na sve oblike života sa vlažnom sredinom valjam_se