vrsta zmije?

golan

New Member
13 Juli 2009
21
0
1
Bor
Pozdrav nasao sam pre neki dan ovu zmiju na Borskom jezeru ali neznam koja je vrsta .Da li neko moze da pomogne?Unapreds Hvala!!!
 

Attachments

  • 130920091263_resize.jpg
    130920091263_resize.jpg
    67.4 KB · Pregleda: 22
  • 130920091264_resize.jpg
    130920091264_resize.jpg
    80.3 KB · Pregleda: 19
jeste bas tako izgleda smuk je u pitanju.Do koje duzine raste i da li se moze cuvati u terarijumu?
 
Eskulapov smuk naraste do 150cm(retko do 200cm).Moze da se cuva u terarijumu i odlicno se navikava na terarijum i na uzimanje u ruke.Eskulapov smuk je velika zmija, brza i aktivna, pa joj treba dosta veliki terarijum, koji mora da bude i visok, jer je ova zmija odlican penjac i dosta vremena provodi po granama drveca i zbunja. Koliki je taj primerak kog si nasao? ;)
 
Po mojoj predpostavci oko 60-70cm znaci da je mlada zmija starosti od oko 3 meseca onako kao pozetnik u tom svetu.Koje dimenzije terarijuma bi trebao da imam za nju i sta jos mogu da ubacim unutra posto sam pocetnik u ovome i neznam bas nista o gajenju reptila a oduvek sam voleo da imam jednu zmiju za svog ljubimca.I da li da je zadrzim ili da nabavim sebi neku drugu ljubimicu koja je bas za ovakve koji pocinju da se bave teraristikom?
 
Pa za odraslog bi trebale biti dimenzije minimum 150x50x70(duzina x sirina x visina).Unutra mozes da stavis sta hoces,znaci grane,kamenje,a kao podlogu mozes treset.Unutra treba da imas jednu veliku posudu sa vodom u koju zmija moze komotno cela da stane(kad se sklupca naravno ;) ).Najbolje bi bilo da je pustis i kupis sebi kukuruznog smuka ( Pantherophis guttatus ) .
 
Pusticu je naravno u prirodu tamo mu je i mesto a kad napravim terarijum sa pravim uslovima tada cu sebi uzeti jednog kukuruznog smuka posto sam na dosta mesta procitao da je to pocetnicka zmija.Pozdrav i veliko Hvala svim poznavaocima teraristike!!!