Zabrana gradnje brane u Brazilu

zopex2008

Administrator
Staff member
8 Oktobar 2008
2,810
106
63
69
Beograd
Brazilski federalni sudija blokirao je planove o izgradnji ogromne hidroelektrane u amazoniji. Po njegovim recima to je krajnje opasno po ekologiju regiona. Takodje svojim resenjem zabranio je finansiranje projektna nacionalnoj banci za razvoj. Kao argumente za svoje resenje naveo je dugacak spisak od 29 tacaka narusavanja ekoloskih standarda. Ovo je prva pobeda protivnika izgradnje ove brane koja je izazvala velike proteste kako u Brazilu tako i u svetu. U protestima se navodi da bi izgradnja pomenute hidroelektrane ugrozila 500 kvadratnih kilometara amazonske prasume, a njen uticaj bi se osetio na mnogo sirem podrucju. Narocito bi bila ugrozena pritoka Amazona, Rio Ksingu koja je poznata akvaristima kao staniste mnogih unikatnih vrsta riba medju koijima je i Hypancistrus zebra L 046.
Mnoge poznate licnosti medju kojima su i muzicar Sting, reziser Dzejms Kamerun, glumica Sigurni Viver podrzali su ekoloske grupe koje se protive izgradnji brane.
Znameniti istrazivac i akvarista Heiko Bleher odavno bije bitku za spas tog regiona i povodom ove zabrane kaze da je to samo prva odluka i da krupan kapital koji se zalaze za izgradnju ove brane jos nije rekao poslednju rec.
 
Svaka mu cast!Al u kakvom svetu zivimo nebi me cudilo da mu mafijasi obuju betonske cipele pa ga puste sa mosta,a na njegovo mesto sedne jedan sudija sponzorisan od strane investitora hidrocentrale....
 
Pre ili kasnije sve ce da sravne na planeti Zemlji. Ja to tako vidim.Za Kineze znam da su usli u Afriku i korumpirali vlade nekih drzava i nemilosrdno deru sve sto stignu a niko ih prakticno ne kontrolise i ne pita sta rade. To sam video na dokumentarcu. Lose nam se pise generalno:|