Zebrasoma flavescens

boban

Osnivača sajta
Staff member
9 Avgust 2003
5,599
329
83
New Plymouth New Zealand
www.beke.co.nz
Zebrasoma flavescens - Yellow Tang je jedna izvanredna riba koja je laka za negovanje i preporucuje si i novim akvaristima. Riba se lako prilagodjava akvarijumskim uslovima i to je jos jedan razlog da se krene sa ovom ribom. Pored toga ona je izuzetno prijateljski nastrojena prema ostalim ribama.


DSC04704.jpg
 
>izuzetno prijateljski nastrojena prema ostalim ribama..

Hmm..moj je totalno teritorijalan, dominira akvarijem i nezamisliva je ideja da stavim jos jednu "tangoliku ribu" tipa butterfly, zebra ili tako nest pored njega..
Kad sam stavljao copperbanda morao sam ovog manijaka nedelju dana provocirat ogledalom da se mali opusti i privikne na novu okolinu..
Iako se agresija smanjila jos uvijek ga maltretira i zna se ko je gazda...
 
Pa to je poznato da one nisu za "Tang" drustvo u manjem akvarijumu. Ja ih drzim pomesane i nema problema. Uglavnom su ok. Za copperband-a znam da je mali problem valjda sto je i on zut. Ko ce da povata tu filozofiju :)
 
Ovu ribu sam imao prilike da vidim ali samo na TV-u u crtacima. :p

Riba je zaista neobicna sa svojim oblikom, deluje mi kao neka simpaticna karikatura. :D
 
evo moje Lulu!
Nedavno sam je uzela, super riba, najviše se druži s Blennijem (oboje su travari, pa su si zato zanimljivi) zajedno idu na "pašu"
Ne pokazuje baš neku agresivnost, barem ne prema ribama koje su došle prije nje. U svakom slucaju vrlo korisna riba, jer papa alge s kamenja. Oko hranjenja nema nikakvih problema, jer jede svu hranu koja joj se baci u akvarij.
 

Attachments

  • lulu_i_mario.jpg
    lulu_i_mario.jpg
    14.6 KB · Pregleda: 215
  • lulu.jpg
    lulu.jpg
    22.5 KB · Pregleda: 225
Lulu je u ovom vremenu nešto narasla, prilagodila se u potpunosti na akvarij.
Ponaša se relativno teritorijalno, ali nije neki napasnik. Najcešce novo pristiglu ribu, prvih nekoliko dana prati u stopu, reda radi. Nije pokazala neku preveliku agresivnost prema svojim sustanarima. Idealna je u održavanju akvarija od nesnosnih nitasti algi, odkako imam Zebrasomu, moram reci da je akvarij, kamenje u akvariju tip-top cisto. Naravno jede i makro algu iz porodice Caulerpa, dok algu iz porodice Halimeda ne dira uopce.
Rado odlazi na tretman higijene usta, peraja kod L.Debelisa.
Naravno, riba je u potpunosti reef safe, tj. vrlo je pogodna za držanje u koraljnom akvariju, cak bih se usdila reci, vrlo je preporucljiva vrsta, tj. sve iz porodice zebrasoma su poznate po održavanju akvarija od nitastih algi.
 

Attachments

  • lulu-i-jan-luk.jpg
    lulu-i-jan-luk.jpg
    14.2 KB · Pregleda: 52
  • tretmani-ciscenja.jpg
    tretmani-ciscenja.jpg
    19.6 KB · Pregleda: 58
Poslednji put , negde sredinom Oktobra imao sam ih nekoliko. Tako su brzo prilagodile novoj vodi , da su bez problema odmah počele da uzimaju suvu hranu. Od mene ih je uzeo čovek koji ima aqua butik u Skoplju i naravno, zahtevao da ponovim narudžbinu. Bile su veličine oko 10-12cm i lepo su podnele transport.
 
Vladice , ako imas neke fotke od nekih svojih Yellow Tang-a, postavi u temi ;) A ne bi bilo lose i ostale vrste pokazati u nekim drugim temama i ovako je morska akvaristika kod nas veoma malo zastupjena, tako da bi bilo jako korisno prikazati nasim potencionalnim akvaristima nekog ko sa nasih prostora radi sa morskim ribama.